Māra Čaklā dzejoļa “Dzeguzes balss” rinda “Naivais ku-kū” kalpo par apvienības “Carnival Youth” jaunās koncertprogrammas nosaukumu – tā veltīta latviešu kino mūzikai. Programmu varēs vērot tiešraidē no koncertzāles “Lielais dzintars” 20. jūnijā pulksten 21.

“Plaukstošās vasaras smaržu iedvesmoti, nolēmām jūs pārsteigt un izziņot "Naivais Ku–kū" tiešraides koncertu, tādējādi ieskandinot Jāņus ar dziesmām no latviešu kino filmām,” uz koncertu aicina grupas dalībnieki.

Kultūras Rondo grupas „Carnival Youth” taustiņinstrumentālists Roberts Vanags stāsta, ka kaverversiju radīšanai grupa pievēršas tikai pēdējos pāris gadus, oriģinālo skanējumu piedāvājot caur savu prizmu.

Īpašs stāsts ir par dziesmu "Dzeguzes balss" no filmas "Četri balti krekli".

"Mēs bijām Eiropas tūrē, un mums radās iespēja paviesoties Kannu kinofestivālā, kurā filmai "Četri balti krekli" piešķīra apbalvojumu, proti, iekļāva kino klasikā. Mēs bijām tur, mēs bijām četri džeki baltos kreklos, kas varēja nospēlēt šo dziesmu, jo mēs viņu bija kādreiz jau spēlējuši," stāsta Roberts Vanags. "Tur uz vietas mēs radījām tādu vienkāršotu versiju, saliekot kopā to, kas ir oriģināls, saliekot kopā arī "Menueta" izpildīto versiju un mazliet pieliekot vēl kaut ko no sevis. Un ļaujot tai dziesmai mazliet tā kā uzziedēt. Tāds ir mērķis - kaut ko pielikt jaunu, bet saglabāt to oriģinālo kodu."

Roberts Vanags atklāj, ka pēc līdzīga principa veidotas koncertprogrammai izraudzītās visas 18 dziesmas.

"Ja bija sajūta, ka dziesma pati par sevi jau ir pilnīga, ja mēs varējām saslēgties paši emocionāli, tad mēs mainījām salīdzinoši maz, pieliekot mazas, jauneklīgas trikus. Savukārt citas, kuras, mūsuprāt, varbūt mūsdienu paaudzei jau ir pārāk nesaprotamas, tās mēs atļāvāmies izmainīt un mazliet vairāk, lai viņām būtu atkal jauna. Iespēja tikt pie klausītāja," atklāj Roberts Vanags.

Liepājā klātienē būs iespēja 20. jūnijā skatīties divus koncertus pulksten 18 un 21. Ir arī pieejamas vairāku veidu biļetes tiešsaistes koncerta apmeklējumam.