Grupas „Juuk” pirmā albuma „Indulgenču tirgotāji” atklāšanas koncerts notiks 11.jūlijā Fon Stricka villas dārzā, Rīgā. Grupā sadarbojas alternatīvās skatuves mūziķi, kurus vieno aizraušanās ar kantrī un folkmūziku, izmantojot nianses arī no blūza un alternatīvā roka skanējuma.

„Ietekmējoties no ASV un Rietumeiropas folkmūzikas mantojuma, "Juuk" pirmais albums ir veltījums kultūrai, kura eksistējusi vienmēr – mūzikai, kas sākotnēji domāta nevis koncertzālēm, bet kopā spēlēšanai virtuvēs, viesistabās vai citādi sanākot kopā,” vēstī albuma pieteikums.

Grupu, kurā spēlē Edgars Šubrovskis, Sniedze Prauliņa, Oskars Jansons, Dina Skreitule un Rinalds Maksimovs, varētu dēvēt par laikmetīgo vai moderno kapellu – dziedātāju balsis pavada bandžo, vijole, ģitāra, flauta un bungas. Sarunu ar mūziķiem iesākam ar nelielu iztirzājumu par grupas nosaukuma maiņu: vārdā „jūk” garo „ū” nomainījuši divi īsie.

Vēl bez albuma „Indulgenču tirgotāji” atklāšanas koncerta Fon Stricka villā grupu „Juuk” būs iespējams dzirdēt 26. jūlijā Cēsīs, kultūrvietā „Mala”, 27. jūlijā – Ērmaņu muižas Etnonaktī un 3. augustā – mūzikas un mākslas festivālā „Laba daba”.