Kultūras Rondo vaicā, kā dzīvo un jūtas kultūras cilvēki šajā laikā. Uzklausām aktrisi Gunu Zariņu.

Aktrise atklāj, ka atrodas filmēšanas laukumā, kur filma par Emīliju Benjamiņu. 

"Viss notiek pilnā sparā!" gandarīta Guna Zariņa.

Daudzsēriju filma “Emīlija. Latvijas preses karaliene” būs stāsts par starpkaru Latvijas “preses karalieni” – “Jaunāko ziņu” un “Atpūtas” izdevēju Emīliju Benjamiņu, kuras personība, bagātība un traģiskais liktenis ir kļuvuši par leģendu. Filmas stāsts sešās spēlfilmu sērijās un vienā dokumentālā sērijā aptvers laika periodu no Emīlijas Benjamiņas izdotā žurnāla “Atpūta” pirmsākumiem līdz viņas bojāejai Sibīrijā.

Aktrise atklāj, ka šobrīd no topošās daudzsēriju filmas par Emīliju Benjamiņu ir nofilmēta jau vairāk nekā puse.

"Viss liek domāt, ka būs skaista bilde, jo ir labi strādājuši mākslinieki un grimētāji, ka būs notikumiem bagāts un aizraujošs stāsts. (..) Notikumi ir ļoti strauji, domāju, ka skatītājiem būs interesanti. Cerams, ka arī būs, kam just līdz," vērtē Guna Zariņa.

Topošās filmas scenāriju veidojuši Ivo Briedis, Baņuta Rubess, Aiva Birbele, Tabita Rudzāte, konsultanti rakstniece Māra Zālīte, vēsturniece Ineta Lipša, pie daudzsēriju filmas izveides strādā režisori Kristīne Želve, Andis Mizišs, Dāvis Sīmanis, bet pie dokumentālās daļas izveides – Gints Grūbe.

Vērtējot šo laiku, Guna Zariņa atzīst, ka labs brīdis ideju apkopošanai.

"Ja vien teātris vispār būs vēl, šis ir labs domu, ideju  vākšanas laiks," norāda Guna Zariņa. "Jākrāj piezīmju lapiņas, jāstrādā pie kaut kā tāda, ko neizdarīsi, kad atkal aizies lielais rats. Jāsakrāj lietas, lai pēc tam būtu, ko darīt un lietot."

"Zinu, ka daudzi aktieri šobrīd, tādēļ, ka ir liegts strādāt teātrī, var filmēties un straujiem soļiem iet uz priekšu. Darīt, to, ko nevarētu, ja būtu repertuārs," tā aktrise.