Fotomākslinieks Gunārs Binde pagājušā gada decembra nogalē svinēja savu 85. dzimšanas dienu. 31. janvārī Rīgā, Sv. Pētera baznīcā tiks atvērta viņa izstāde „Noveles”. Bet pagājušajā svētdienā Teātra muzejā tika svinēta Jaunatnes teātra dzimšanas diena. Īpašais viesies pasākumā bija Gunārs Binde, kurš no 1962. - 1964. gadam strādāja Jaunatnes teātrī par gaismotāju. Jau toreiz viņš interesējās par profesionālo fotogrāfiju un šobrīd jau saskata brīnumainas likumsakarības tajās gaismas spēlēs gan teātrī, gan fotogrāfijā, gan cilvēku sejās. Neliels fragments no Gunāra Bindes teiktā un no pasākuma vadīja Jāņa Siliņa teiktā.

Gunāra Bindes fotoizstāde „Noveles” būs skatāma no 1. februāra līdz 10. martam Rīgas Sv. Pētera baznīcā.

Izstādes nosaukumu var interpretēt daudznozīmīgi, bet viens redzējums atklāj būtisko par pašu mākslinieku. Savas radošās dzīves piesātinātajā ceļā Gunārs Binde turējies pie principa – veidot fotogrāfisku tēlu, kurš paceļas pāri dokumentālai patiesībai, kļūstot par vispārinājumu. Savās "novelēs" fotogrāfs izstāsta stāstus, radot un inscenējot savu notikumu pasauli.

Fotogrāfu neinteresē dokumentācija, bet gan attēla inscenēšana un fotogrāfiska tēla veidošana. Protams, vispazīstamākais ir viņa veidotais Eduarda Smiļģa portrets, kas bija skatāms uz Lāčplēša ielas nama sienas.