Latvijas kultūrtelpā sevi piesaka jauna formāta skatuves mākslu notikumu sērija „Pārmija” jeb laikmetīgu izrāžu epizodes. Reizi mēnesī kultūrvietā „Hanzas perons” būs iespēja pavadīt kultūras svētdienas – vienas dienas laikā noskatīties divas izrādes vai performances teātra, mūzikas, dejas vai mākslas žanrā. Šobrīd martā plānotās epizodes ir pārceltas uz nenoteiktu laiku. Iespējams, ka pirmā “Pārmiju” epizode būs 19.aprīlī. Lai uzzinātu vairāk, Kultūras Rondo iztaujājam „Pārmijas” vadītāju Ļenu Fersteri.

"Mēs esam radījuši projektu, kas sastāv no epizodēm. Protams, tās epizodes ir pārceļamas, un tas nav vienreizējs, unikāls notikums, ko palaist garām. Mēs šobrīd runājam ar visiem māksliniekiem un radošajām grupām, vai viņi varētu atrast sev vēlamo datumu maijā, jūnijā. Un es domāju, ka maijā un jūnijā, un jūlijā es gribu cerēt, ka būs pilns ar kultūras notikumiem," atzīst Ļena Ferstere.

Ideja par šo notikumu radusies, skatoties Valmieras teātra festivāla izrādes.

"Skatoties izrādes, man bija tāda sajūta, ka es gribētu, lai pilnīgi visi cilvēki visā pasaulē redz šīs izrādes. Sāku runāt ar izrāžu veidotājiem ar jautājumu, kur šīs izrādes paliek pēc šī festivāla. Jo festivāla koncepts jau arī ir tāds, ka izrādes tiek izrādītas un ar to arī viss, izrādās, beidzas," stāsta Ferstere.

Un ne tikai Valmierā top dažādi laikmetīgi darbi – izrādes un performances, kurām var pagarināt mūžu.

19.aprīlī ir plānota nākamā laikmetīgās skatuves mākslu notikumu sērijas “Pārmija” epizode, kas tagad gan būs pirmā. Tajā būs skatāma horeogrāfu Krišjāņa Santa un Ērika Ēriksona izrāde “Vērpete”, kas saņēmusi “Spēlmaņu nakts” balvu par gada sasniegumu laikmetīgajā dejā. Savukārt pirmo reizi Rīgā būs iespēja noskatīties dramaturgu Justīnes Kļavas un Evarta Melnalkšņa, režisores Paulas Pļavnieces un teātra trupas “Kvadrifrons” gandrīz dokumentālo izrādi “Vecmāmiņu valsts”.