„Attālums starp mums” – tā sauc jaunāko horeogrāfes Janas Jacukas darbu. Laikmetīgās dejas izrādē horeogrāfe pievēršas savstarpējo attiecību trauslumam, jūtu radītajai eiforijai un līdzatkarībai. Kopā ar Janu Jacuku uz skatuves jaunais dejotājs Marģers Vanags. Pirmizrāde bija 30.maijā Ģertrūdes ielas teātrī.

Jaunākajā horeogrāfes Janas Jacukas  darbā galvenais instruments ir ķermenis, diviem cilvēkiem tiecoties pēc tuvības un atkal attālinoties. Izdzīvojot dažādas attiecību stadijas, arī ierotējot rutīnā, ko sniedz bezgalīgi atkārtotas kustības. Izrādei ir vairākas daļas, ko paspilgtina skaņu mākslinieks Normunda Baloža veikums.

Pēc pirmizrādes vispirms uzklausu skatītājus, kā pirmā iespaidos par nupat redzēto dalās laikmetīgās dejas horeogrāfe Sintija Siliņa, pēc tam uzklausu Lauras pārdomas.

Horeogrāfe Jana Jacuka sevi spilgti pieteica pagājušajā sezonā ar izrādi „Baiļu rutīna”, skarot neērto tēmu par vardarbību ģimenē, izrāde tika nominēta Dejas balvai, kā arī pavisam nesen pārstāvēja Latviju Baltijas Dejas platformā Tallinā.  Līdztekus kustībai Jana līdz šim daudz strādājusi ar tekstu. Jaunākajā darbā „Attālums starp mums” ir tikai kustība, elpa, arī mīmika.

Jaunais dejotājs Marģers Vanags pirms gada beidza Kultūras akadēmijā  bakalaura studiju programmu Laikmetīgās dejas mākslā un gada laikā paguvis gan radīt, gan piedalīties citu horeogrāfu darbos.

Tā kā pie izrādes „Attālums starp mums”  veidotājiem nav minēts dramaturgs, Jana paskaidro, ka konsultējuši Maija Pavlova un Andrejs Jarovojs, tāpat liels nopelns skaņu māksliniekam Normundam Balodim. Savukārt par darba vizuālo identitāti un kostīmiem rūpējusies māksliniece Estere Betija Grāvere, bet gaismas Dinas Beināres ziņā.

Ģertrūdes ielas teātra mājas lapa vēsta, ka Janas Jacukas darbs „Attālums starp mums” tiks rādīts atkal rudenī – 30.septembrī.