Par Latvijas Radio kora sapņiem šajā pavasarī un spēju sadzīvot ar nenoteikto realitāti Kultūras Rondo saruna ar diriģentu un kora māksliniecisko vadītāju Sigvardu Kļavu.

"Pašlaik dzīve mums piedāvā tik savādāku dzīves ritmu un attiecības ar ikdienu, man liekas, ka arī jaunradei šis brīdis būs atpazīstams mirklis. Tā varbūt ir mākoņa gaišākā maliņa," raksturojot šī brīža situāciju bilst Sigvards Kļava.

Šobrīd atkarība no situācijas modelēšanas ir kļuvusi par ikdienu, tāpēc svarīgi ķert mirkli.

"Idejas brīžam ir lavīnveidīgas. Bet es mēģinu sevi nobremzēt un laist caur nopietnu filtru, izdomāt, kas ir svarīgāks un kas mazāk svarīgs, galvenais, kas ir vajadzīgs un kas būs vajadzīgs parīt un rīt," atzīst Sigvards Kļava. "Man ir sajūta, ka diez vai vienkārši vajadzētu visu, kas sakrājies, belzt ārā, kad nāks vaļā durvis."

Strādājot ar dziedātājiem, Sigvards Kļava piefiksējis, ka parādās jaunas nepieciešamības pēc dziļākām emocionālākām lietām, kas citos laikos nebija tik aktuālas mums pašiem.

Runājot par konkrētām iecerēm, Sigvards Kļava stāsta par muzikālu iestudējumu par Lidijas Lasmanes dzīvi.

"Tas ir dzīves varoņdarbs, kura priekšā gribas noliekt galvu. Tāpat kā ļoti daudziem man arī gribas mēģināt pieslieties, jo šis dzīvesstāsts ārkārtīgi magnetizē un uzdod ļoti daudz nevienkāršus jautājumus," bilst Sigvards Kļava.

Diriģents ir gandarīts, ka korim ir bijusi tā laime ar savu radošo darbu pieskarties dzīves personībām, kuras liek uzelpot plašāk un ļoti iespaido. Ar savu dzīves varoņdarbu padara mūs spēcīgākus.

Šobrīd Latvijas Radio koris veido muzikālu stāstu kopā ar pianistu Reini Zariņu, aktrisi Gunu Zariņu un režisoru Robertu Rubīnu

"par vienu ārkārtīgi svarīgu un būtisku dzīves gājumu, par attiecībām ar Dievu, attiecībām pret cilvēkiem, attiecībām pret likteni. It kā skaļi un simboliski vārdi, kad iekļaujas patiesā un īstā stāstā, tas noteikti ir varoņdarbs," bilst Sigvards Kļava.

Muzikālo stāstu plānot veidot televīzijas video formātā, lai to redz pēc iespējas vairāk cilvēku, kā arī gaidīs, kad var uzvest to dzīvajā.