Antīkā Grieķija. Platona akadēmija. Un Latvijas Mākslas akadēmijas izstāde "Academia". Līdz 17. novembrim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē “Arsenāls” skatāma Latvijas Mākslas akadēmijas simtgades izstāde “Academia”.

"Nulla dies sine linea" – Ne dienas bez līnijas! Ar šo Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) devīzi 2019. gada laikā tiek realizēti dažādi Mākslas akadēmijas simtgades atzīmēšanas pasākumi. Kā viens no tiem ir unikāla formāta ekspozīcija Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē "Arsenāls" ar neparastu ekspozīciju, ar dārza atmosfēru, ar diskusijām un sarunām.

"Studentu darbi ir dzenošā enerģija, ko var sajust jebkurš, kurš te ienāk," atzīst Mākslas akadēmijas rektors Kristaps Zariņš.

Izstādes koncepcijas izejas punkts ir Platona akadēmija, kas Antīkajā Grieķijā bija noteikts apmācības modelis filozofijas disciplīnā. Pati akadēmija atradās netālu no Atēnām, un īpaša nozīme te bija brīvajai gaisotnei olīvu dārza ielokā, lai sarunu un viedokļu apmaiņas rezultātā nonāktu pie filozofiskām tēzēm un spriedumiem.

Kultūras Rondo izstādi aplūko kopā ar projekta vadītāju Antru Priedi, "spēlējošo treneri" Ojāru Pētersonu, Akadēmijas rektoru Kristapu Zariņu un namdari un projektētāju Raivi Austriņu.

"Katru dienu būs kaut kas atšķirīgs," norāda izstādes veidotāji.

Kristaps Zariņš atzīst, ka divos līmeņos veidotā izstāde ir kā cilvēka ķermenis - augšā galva, kur rodas idejas, apakšā darbnīca un laboratorija jeb rokas un kājas, ar kurām to īstenot.

Tāpat viņš atklāj, ka izstādes koka konstrukcijas nenonāks izgāztuvē, bet no tām būvēs māju, kas nonāks Jāņa Kugas privātmājā Ikšķilē.