Ir paziņoti nacionālas nozīmes apbalvojuma – Dejas balvas – pretendenti 12 nominācijās. Iepazīstinām ar Dejas balvas nominantiem kategorijā "Balets".

Ieskatoties baleta nominācijās, šoreiz akcents nebūs mūzika, tomēr tā ieskanēsies, jo mūzikas autori – baleta izrādēm bijuši līdzautori, tāpat kā scenogrāfi. Pirms iepazīstinām ar nominācijām baleta mākslā, vispirms žūrijas priekšsēdētāja Agnese Andersone par izaicinājumiem un to, ka dejas žūrijas darbības process dalījies divos lielos posmos.

Kategorijā “Baleta iestudējums vai notikums” nominēti trīs darbi – baleta viencēlienu vakars „Hamlets. (Ne)stāsti man pasakas”; starptautiskais baleta koncerts „Lieliskais baleta gadsimts” un balets „Trīs draugi”.

Atgādinājumam, mazs sarunas fragments ar horeogrāfiem Antonu Freimanu un Elzu Leimani, „Hamlets” un „(Ne)stāsti man pasakas” horeogrāfiem, viņi abi nominēti arī kategorijā „Baleta horeogrāfs/ e”.

Tā kā Agnese Andersone ir Rīgas Baleta skolas vadītāja, interesējamies, ko nozīmīgu audzēkņiem devusi piedalīšanās balvai nominētajā Starptautiskajā baleta koncertā „Lieliskais baleta gadsimts”, koncerta mākslinieciskā vadītāja Regīna Kaupuža.

Par trešo baleta izrādi „Trīs draugi” atgādinās horeogrāfs un režisors Sergejs Zemļanskis un viņa sacītais darba tapšanas laikā.

Par individuālo sniegumu nominēti Jūlija Brauere, Baiba Kokina, Annija Kopštāle, Antons Freimans, Kristaps Jaunžeikars un Arturs Sokolovs. Ieskatam Jūlija Brauere un Kristaps Jaunžeikars par lomām viencēlienos „Hamlets” un „(Ne)stāsti man pasakas”, par kurām arī nominēti Dejas balvai.