Jau devīto gadu iepazīties ar dažādiem mūsu valsts cilvēkstāstiem aicina dokumentālo filmu cikls „Latvijas kods. Latvija šodien”. No 30. novembra katru otrdienu pulksten 22 varēsim iepazīt iedvesmojošus un arī uz vispārīgām pārdomām rosinošus dokumentālus vēstījumus. Ieskats par tiem, kā arī sarunu ar projekta kuratori Zani Valenieci un filmas „Renesanses laika cilvēks” režisoru Emīlu Alpu.

30. novembrī būs skatāma režisora Kārļa Lesiņa dokumentālā filma "Vējture" ("Studija Lokomotīve"). Stāsta centrā ir Katrīna – tipiska pilsētniece, kura visu mūžu nodzīvojusi Mangaļsalā un kuras lielākā aizraušanās ir zirgi.

7. decembrī - režisores Zanes Gargažinas stāsts " No manis nav jābaidās" kura vēstīs par vīrieti, vārdā Dagnis, kura dzīvi neatgriezeniski izmainīja pirms 30 gadiem pieredzētā smagā avārija. Kaut gan Dagnim ir bijis jāiemācās sadzīvot gan ar invaliditāti un bezmiegu, gan vientulību, viņš cenšas palikt optismists.

Pēc nedēļas Paula Dombrovska filmas „Palaist” centrā būs  pusaudzis Ruslans - talantīgs pianists, kuram attālajā Latvijas mazpilsētā Staicelē kļūst par šauru, tāpēc jādodas uz Rīgu attīstīt talantu un mācīties.

21. decembrī režisora Emīla Alpa filmā iepazīsimies ar Kasparu Putriņu, kurš būvē Eiropā ļoti reti sastopamus viduslaiku mūzikas instrumentus, nodarbojas ar skaņu režiju, spēlē alternatīvās mūzikas grupā "Amorālā psihoze", pēta norises dabā, telpā un cilvēkā.

"Latvijas koda" īsfilmu ciklu 28. decembrī noslēgs režisora Laura Ābeles filma "Latvijas kods. Mierjemā" ("Tritone Studio"). "Mierjemā" lībiešu valodā nozīmē "būt pie jūras". Filma dokumentē ļoti dažādos Latvijas iedzīvotājus, kas dzīvo, strādā un laiku vada Baltijas jūras krastā.

Intervijas ar visu filmu autoriem būs lasāmas Sabiedrisko mediju portālā LSM.lv .