"Purvīša balvu 2021" par personālizstādi “Kvantu matu implanti” saņēma māksliniece Amanda Ziemele. Iespaidus un komentārus klausieties Kultūras rondo, kad sveicam arī mākslinieci Maiju Tabaku, kura saņēmusi balvu par mūža ieguldījumu.

Savukārt skatītāju balsojuma balvu saņēma Skuja Braden par izstādi "Samsāra".

Balvas pasniegšana norisinājās 11. jūnijā Latvijas Mākslas akadēmijas pagalmā, klātesot starptautiskajai žūrijai, kas vērtēja izvirzītos astoņus kandidātus.

Ekspertu grupa divu gadu garumā izvēlējās mākslas darbus un izstādes, nonākot līdz astoņiem finālistiem. Un par visiem šiem māksliniekiem mēs stāstījām Kultūras rondo – Aija Zariņa, Skuja Braden, Krista un Reinis Dzudzillo, Valdis Celms, Kaspars Groševs, Ieva Kraule-Kūna un Elīna Vītola un Raitis un Rasa Šmiti.

Vēl pirms laureāta paziņošanas Kultūras rondo bija iespēja aprunāties ar vienu no starptautiskās žūrijas – kuratoru Adamu Budaku, kurš pašlaik vada Kestnergesellscahaft Hannoverē. Viņš studējis ne tikai mākslas zinātni, bet arī teātra zinātni un filozofiju, kuras uzskata par ļoti organiskām kuratora darba sastāvdaļām.