Par Rūras triennāli Vācijā, kas jau septiņpadsmito gadu notiek Bohumā un kurā piedalījās arī Valsts akadēmiskais koris „Latvija”, Kultūras Rondo studijā ar iespaidiem un ierakstiem dalās radio žurnāliste Laima Slava, kura bija klāt arī uzvedumā „Evolūcija”. Kornēla Mundruco un Monikas Pormales veidotā iestudējuma pamatā ir Ģērģa Ligeti ”Rekviēma” mūzika.

Rūras triennāle īpaša ar to, ka tas ir starpžanru festivāls, arī afiša vēsta – teātris, mūzika, instalācijas, deja. Bieži vien uzvedumos apvienojas vairāki žanri, kā tas būs arī uzvedumā “Evolūcija”. Pirms uzveduma pirmizrādes bija “Ievads”, ko mēs saucam par „Sarunām pirms pirmizrādes”. Tiem, kurus interesē, tiek atklāta režisora ideja, arī informācija par komponistu Ģerģu Ligeti un ko viņš pats rakstījis par „Rekviēmu”, uzskatot to par savu izdevušos darbu.

Skatītāji izrādi vērtē atzinīgi un ir gandarīti par iespēju ko tādu piedzīvot.

Lai arī šo festivālu dēvē par triennāli, tas notiek ik gadu, taču ik pa trim gadiem mainās festivāla direktors, jeb galvenais mākslinieciskais vadītājs. Un pērn pirmo reizi par festivāla direktori kļuva sieviete Stefanija Karpa; viņas pārziņā laika periods 2018 -2019-2020. Viņas asistente ir Margarita Zālīte, ko Latvijā zinām kā Margo Zālīti un kura veidojusi pie mums operu iestudējumus "Izvirtības hronika", "Kartupeļu opera", "Rigoleto", ir Rūras triennāles direktores Stefanijas Karpas asistente.

Pagājušā gadā viņa gandrīz tika atstādināta no amata pēc tam, kad uz festivālu bija uzaicinājusi grupu, kas kritizēja Izraēlas valsts politiku, tomēr viņa turpināja darbu.

Rūras triennāles dramaturģe Juliana Vottelere skaidro, ka šī gada triennālei direktore Stefanija Karpa izvēlējusies moto „Starplaiks”. Tas ir laiks starp lieliem vēsturiskiem notikumiem, mēs skatāmies uz 20. gadsimtu un, kā šajā darbā, raugāmies 21.gadsimtā.

“Dabiski mēs šobrīd jautājam, kas notiek Eiropā, kas notiek pasaulē ar jēdzieniem demokrātija, brīvība, par ko tik daudzi cīnās, iet demonstrācijās,” norāda Vottelere.

Rūras triennāle norisinās no 21.augusta līdz 29.septembrim. 35 iestudējumi un projekti tiek rādīti 13 vietās Rūras reģiona pilsētās Bohumā, Duisburgā, Esenē un Gladbekā.