Kāpēc darbu Ventspils koncertzālē "Latvija" pārtraucis tās mākslinieciskais vadītājs Miks Magone un kā viņš vērtē iespēju šajā sezonā izdzīvot reģionālajām koncertzālēm?

Esam bijuši klāt Ventspils koncertzāles ar ambiciozu nosaukumu "Latvija" atklāšanā. Ar ambiciozām vertikālajām klavierēm un ļoti ambiciozām ērģelēm. Koncertzālē ar ļoti labu akustiku. Kultūras rondo ir bijis klāt vairākos notikumos un par vairākiem arī stāstīts studijā, tāpēc šī ir savā ziņā iepriekšējo sarunu turpinājums ar līdzšinējo Ventspils koncertzāles "Latvija" māksliniecisko vadītāju Miku Magoni, kura paziņojums par to, ka pārtrauc darbu kā mākslinieciskais vadītājs, savā ziņā bija pārsteigums.

Miks Magone atklāj, ka saņēmis telefona zvanu no vadības atvaļinājuma laikā, ka darba attiecības kaut kā būtu jāpārtrauc. Arī pašam bijušas pārdomas par šo jautājumu.

"Situācija nobrieda," atzīst Miks Magone. "Līdz ar to juridiski korekts var būt apgalvojums, ka tā ir abpusēja vienošanās."

"Tas, ko es ar sliktām  priekšnojautām es paredzēju jau pandēmijas sākumā, ka Māksla ar lielo burtu M un kultūra un profesionālā akadēmiskā mūzika visticamāk nebūs pirmā izvēle, domājot par atgriešanos publikai zālē. Tāda veida saturs, šobrīd redzam, nav pirmā izvēle, cilvēkiem domājot par krietni vēl piezemētākām lietām - kā gaidāma ziema, tēriņi, rēķini," uzskata Miks Magone. "Nebija grūti iztēloties, ka lielais vairums izvēlēsies veltīt aizvien mazāk, ja vispār veltīt, tas kaut kam tādam, kas neizaicina, neuzdod jautājumus. (..) Tas draud tādām vietām, vēl jo vairāk reģionos, kāda ir koncertzāle Ventspilī un droši vien arī pārējos reģionu centros."