Tuvojoties Lieldienu brīvdienām, esam apzinājuši dažus notikumus, kas varētu palīdzēt atsvaidzināt mūsu ikdienas dzīvi, ļaujoties, piemēram, Arvo Perta skaņu pasaulei, iedvesmojoties no pastaigas Lūznavas muižā vai ļaujoties Klausītavas lasījumiem Āgenskalnā.

2. aprīlī plkst. 21 Rīgas Sv. Pētera baznīcā uzstāsies Valsts akadēmiskais koris "Latvija" un kamerorķestris Simfonietta Rīga. Izskanēs divi monumentāli mūslaiku muzikālie audekli - Arvo Perta "Ādama žēlabas" un Džeimsa Makmilana kantāte "Septiņi pēdējie vārdi pie krusta". Par koncertu stāsta diriģents Māris Sirmais

Koncertprogramma "Mūzika klusumā" izskanēs 2. aprīlī plkst. 12 tiešraidē no VEF Kultūras pils. Stāsta vokālās grupas "Putni" vadītāja Antra Dreģe.

Bet sestdien un svētdien, 3. un 4. aprīlī,  Latvijas Nacionālā bibliotēka virtuāli pārcelsies uz Āgenskalna tirgu, kura laukumu jau trešo reizi pieskandinās Gaismas pils darbinieku balsis, kas īpaši veidotā skaņu ierakstā visas dienas garumā priecēs tirgus apmeklētājus ar stāstiem par Lieldienu rotaļām, receptēm, ticējumiem un paražām. Skanēs arī dziesmas. Ja tirgu šajā nedēļas nogalē nav plānots apmeklēt, tad ierakstu var ērti klausīties arī mājās – piemēram, krāsojot olas vai klājot svētku galdu. Tas dzirdams Nacionālās bibliotēkas podkāstā jeb raidierakstā “Klausītava” dažādās interneta vietnēs.

Savukārt, ka Lieldienās nonāksiet Lūznavas muižā, iespējams, jau parkā dzirdēsiet mūziku, kas skanēs no muižas Sarkanās zāles. 4. aprīlī plkst. 15 Lūznavas muiža ielūdz uz kamermūzikas koncertu mājas muzicēšanas atmosfērā – koncertprogrammu “Sonātes flautai un klavesīnam” sagatavojusi klavesīniste Ieva Saliete un flautiste Maija Kļaviņa. Koncerts bezmaksas tiešraidē būs skatāms muižas profilā sociālajā tīklā “Facebook” un reizē turpat no Sarkanās zāles dzirdams arī muižas parka apmeklētājiem. Par idejām, kā saturīgi un aizraujoši pavadīt laiku muižā vaicājam tas pārvaldniecei Ivetai Balčūnei.