Dailes teātra Kamerzālē 30.janvārī pirmizrāde. Režisors Mihails Gruzdovs iestudējis bulgāru dramaturģes Janas Dobrevas lugu „Smilšu cilvēciņi”. Katras sievietes liktenis ir sarežģīts, noslēpumains, tāpēc arī interesants, atzīst režisors, turklāt šajā iestudējumā atklājas četru sieviešu dzīves. Par izrādes formu režisors izvēlējies lirisku klaunādi. Četru sieviešu lomas izrādē atveido aktrises Akvelīna Līvmane, Vita Vārpiņa, Anete Krasovska un Ieva Florence.

Izrādes darbība rit ārsta uzgaidāmajā telpā, kurā satiekas četras sievietes: enerģijas pārpilna māte, viņas klusējošā meita, darbaholiķe tiesnese un mūžīgi aizņemtā studente. Kāpēc Režisors Mihails Gruzdovs atklāj, ka jau sen vēlējies iestudē šo bulgāru dramaturģes Janas Dobrevas 90.gados rakstīto lugu.

"Laba un daudz nominēta dramaturģe, man liekas, kā tā ir principiāli cita dramaturģija, ne tāda kā mums," atzīst Mihails Gruzdovs. "Te sieviešu liktenis, ļoti atšķirīgi. Īpaši katras sievietes liktenis ir ļoti sarežģīts un noslēpumains, intīmi, tāpēc interesanti. Viņa vēlas parunāties, lai būtu skaidrība par savu dzīvi."

Lai arī lugā darbojošās personas ir četras sievietes – māte, meita, studente un sieviete, aktrise Vita Vārpiņa, kura atveido tiesnesi un lomu sarakstā minēta kā vienkārši sieviete, uzsver, ka viņai par lugu nav bijusi tik sievišķīga sajūta kā režisoram.

"Vairāk likās, ka ļoti filozofiski ir tie jautājumi par dzīves jēgu, par to, kas ir vērts, lai cistu, lai pārdzīvotu, kas paliek pēc mums," atzīst Vita Vārpiņa. "Varbūt tagad vairāk ir izkristalizējies, tomēr četras aktrises, katrai ir arī sava privātā pieredze. Tas varbūt vairāk sieviešu tēmu izceļ. Man nelikās, ka tas ir tikai par sievietēm."

Kopā ar režisoru pie iestudējuma strādājuši scenogrāfs Mārtiņš Vilkārsis, kostīmu māksliniece Valentīna Začiņajeva un gaismu māksliniece Māra Vaļikova.

Iestudējuma „Smilšu cilvēciņi” nākamās izrādes Dailes teātra Kamerzālē 31. janvārī un 2.februārī.