Vīst tulpes, novīst rozes
Un arī daile Tavā vaigā vīst,
Kā ziedu pušķis čehu kristālā,
Saulainā tipveida istabā.

Ar šādu četrrindi uz Rīgas Cirka Ziloņu zāli uz izstādi „Sveiciens 8.martā!” aicina māksliniece Ieva Kraule-Kūna un floriste Anna Bernarde. Izstādes "atklāšana" norisināsies svētdien visas dienas garumā un tās laikā mākslinieces Ievas Kraules-Kūnas iekārtotā ziedu salonā būs iespējams iegūt savā īpašumā ziedus dzīves svarīgākajām dāmām. Katra kompozīcija sevī nesīs īpašu, ziedos kodētu vēstījumu.

"Tā būs izstāde, kuru papildinās atrakcija. Pati atrakcija būs ziedu salons, kuru mēs esam veidojušas kopā. Mēs būsim puķu pārdevējas," atklāj Ieva Kraule-Kūna.

Anna Bernarde stāsta, ka jau vairāk nekā 10 gadus 8. martu pavada puķu veikalā, bradājot pa tulpju kātiem un tirgojot vīriešiem ziedus. Arī vēl Valentīndienā, Mātes dienā un 1. septembrī, kad vajag papildu darba rokas tirgotājiem, viņu var sastapt Vecmīlgrāvī.

Vai Ievas Kraules-Kūnas un Annas Bernardes ieceri var saukt par 8. marta ziedu ''ātro palīdzību''? Drīzāk tas esot īpašs sveiciens.

"Tu nopērc trīs kolēģēm tulpes Vecmīlgrāvī un tad tu brauc uz centru mammai nopirkt puķes pie mums. Vai sirdsdāmai," bilst Kraule-Kūna.

Bet pati izstāde ir mākslinieces fantāzijas ziedu salons. 

"Sākums bija tāds, ka man bija miglaina atmiņa par vecu žurnālu, kur ir attēls ar ''Saktas'' puķu tirgu. Tur ir īpaši ziedu stendi ar spoguļiem. Atradu šo veco žurnālu, noglabāju to attēlu, tad pazaudēju to attēlu.Tagad atmiņā ir miglains tēls, ko nespēju restaurēt. Domāju, jāpieturas pie sajūtas, kas bija, skatoties uz to attēlu. Tie ir mani lieliskie sievišķīgie ziedu stendi," raksturo Kraule-Kūna.

Ievas Kraules-Kūnas un Annas Bernardes izstāde „Sveiciens 8. martā” Rīgas Cirka ziloņu zālē būs skatāma līdz 3. aprīlim.