„Indiāņi Gaujmalā” – tādu nosaukumu savai personālizstādei izvēlējusies Kristiāna Dimitere. Māksliniecei  patīk indiāņi, tāpēc ik pa laikam tos glezno.  Galerijā „Istaba” skatāmi gan glezniecības darbi, gan skulptūras un, kā atzīst pati māksliniece, darbi ir diezgan nosacīti. Ar Kristiānu Dimiteri izstādes atklāšanas dienā tikās Laima Slava.

Ar Kristiānu Dimiteri tiekos galerijā „Istaba”, pie sienām izkārtotas gleznas ar dzīvnieku, augu un indiāņu attēliem, arī ziedu skulptūras, vēl tēlniecības darbi uz galerijas platās palodzes. Atgādinājums - Kristiāna Dimitere absolvējusi Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolas Tēlniecības nodaļu.

Telpā iespīd dienas saule un sarunu sākam par izstādes nosaukumu „Indiāņi Gaujmalā”, tā uzzinu, ka Kristiāna mēdz uzgleznot indiāņus, lai mājās vienmēr būtu kāds indiānis. Indiāņi viņai patīk kā cilvēki, pirmkārt, tāpēc, ka viņi ir skaisti. Kristiāna Dimitere savu patiku pret indiāņiem saista ar  bērnībā pavadītajām vasarām Murjāņos.

Paveram skatu uz gleznām, kurās indiānietes, taču ekspozīcijā ne tikai tās. Par radošo procesu un to, kā mākslas darbi rodas, māksliniece atklāj, ka īpašs ir brīdis pirms iemigšanas.

Vienā no gleznām pingvīni sastājušies ciešā aplī uz augstas klints, to vēlāk Kristiāna īstenos arī skulptūrā, bet īpašs stāsts ir par gleznā redzamajām sarkanajām debesīm.

Ziedu skulptūras zem stiklotājiem kupoliem Kristiāna Dimitere veidojusi kā vijolīšu un dadžu acis. Uzzinu, ka puķes māksliniecei ir arī simboli.

Savas tālākās ieceres māksliniece neatklāj, jo izteiktas skaļi tās var nepiepildīties. Lai arī līdz šim Kristiāna Dimitere piedalījusies galerijas „Istaba” rīkotajās grupu izstādēs, šī ir viņas pirmā personālizstāde šajā galerijā.

Kristiānas Dimiteres personālizstāde „Indiāņi Gaujmalā” galerijā „Istaba” līdz 24.martam.