Izdevniecība „Zvaigzne ABC” laidusi klajā indiešu dzejnieces Rupi Kauras dzejoļu krājumu „Piens un medus” Ievas Melgalves atdzejojumā. Šis ir viens no retajiem gadījumiem, kad dzeja sasniedz starptautiska bestsellera statusu. Dzejniece bija goda viešņa šīgada Londonas grāmatu tirgū.

Indiešu izcelsmes dzejniece Rupī Kaura ir dzejas un ilustrāciju autore divām bestselleru sarakstos nonākušajām grāmatām. Viņas mākslinieciskās izpausmes ceļš sākās piecu gadu vecumā, kad māte iedeva viņai otu un teica, izgleznojies no sirds.

2014. gadā, studējot Vaterlo universitātē, Rupī pati izdeva savu pirmo dzejoļu krājumu "Piens un medus", kurš šobrīd pieejams lasītājiem arī tulkojumā latviešu valodā. Tas kļuva par starptautisku fenomenu, kas tulkots 30 valodās un pārdots vairāk nekā 2,5 miljonos eksemplāru. Rupī ilgi gaidītais krājums "Saule un tās ziedi" tika publicēts 2017. gadā un nekavējoties nonāca starptautisku bestselleru pirmajā vietā.

Savā dzejā Rupī pieskaras plašam tēmu lokam, sākot ar mīlestību, traumām, turpinot pārdomas par dziedēšanu, sievišķību, pieskaroties arī politiskām tēmām, kā, piemēram, migrācijai un revolūcijas iespējamībai dažādās pasaules vietās.

Par krājumu "Piens un medus" stāsta tā atdzejotāja Ieva Melgalve.