Valmieras drāmas teātrī tapis viens no galvenajiem jaunās sezonas iestudējumiem – Raiņa traģēdija „Jāzeps un viņa brāļi”. Režisore Inese Mičule Jāzepa lomai uzrunājusi divus aktierus Akselu Aizkalnu un Mārtiņu Meieru. Jauno aktieru klātesamība un lielais aktieru ansamblis rosinājis veidot baletisku telpu, piebilst scenogrāfs Reinis Dzudzilo un vizuālā māksliniece Krista Dzudzilo.

Režisorei Inesei Mičulei  doma iestudēt Raiņa traģēdiju „Jāzeps un viņa brāļi” radusies 2020.gadā, atlicis gaidīt, kad jaunais Valmieras aktieru kurss beigs studijas, savukārt teātra rekonstrukcija iestudēšanas termiņu vēl pabīdījusi.  Protams, izrādes stāsts ir par Jāzepa ceļu.

Mārtiņš Meiers ir viens no Jāzepa lomas atveidotājiem, un atzīst, ka šī ir vissarežģītākā loma viņa aktiera pieredzē. Otrs Jāzepa lomas atveidotājs ir Valmieras kursa aktieris Aksels Aizkalns.

Izrādes kopējais tēls sākas no sajūtas, atklāj režisore, un sajūta ved pie izvēlēm. Sapratusi, ka vajadzīgi telpas mākslinieki, kas ir laikmetīgi. Un izrādes vizuālā interpretācija nodota Reiņa un Kristas Dzudzilo ziņā, kas radījuši askētisku tumšu peldbaseina telpu ar skaitļiem uz sienas.

Režisore aicinājusi radošajā komandā komponistu Rihardu Zaļupi, iestudējuma tapšanai tikpat svarīgi  bijuši arī gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš un horeogrāfe Linda Mīļā. Un kā jau vairakkārt uzsvērts, iestudējumā piedalās liels aktieru ansamblis.

Izrādes nelielajā programmā atradīsit informāciju gan par traģēdijas „Jāzeps un viņa brāļi” sacerēšanas gaitu, par apstākļiem, kāpēc Rainim tā tapusi tik ilgi un mokoši. Vēl radošās komandas ceļa vārdi, un tālāk jau viss katra skatītāja paša ziņā.

Tuvākās „Jāzeps un viņa brāļi” izrādes Valmieras drāmas teātra spēles telpā „Kurtuve” notiks 22. un 24.oktobrī.