Dzeja ir žanru žanrs – atzīst Inga Gaile, kurai nupat klajā nācis septītais dzejas krājums „Nakts”. Krājumā apkopoti pēdējos četros gados rakstītie dzejoļi. Sadarbībā ar redaktori Annu Auziņu krājums izdevies konceptuāls, uzsver Inga Gaile un dalās vēl tik svaigajās sajūtās par dzejoļu tapšanu. Jaunais dzejas krājums iznācis apgādā „Mansards”.

Inga Gaile ir viena no populārākajām mūsdienu latviešu rakstniecēm, kura vienlīdz spoži darbojas dzejā, prozā un dramaturģijā. Ienākusi literatūrā kā dzejniece, pirmais dzejoļu krājums „Laiks bija iemīlējies” iznāca 1999.gadā, nu jau pēdējos piecus gadus Inga Gaile raksta arī prozu. Ir daudzu balvu, tai skaitā dzejas balvu laureāte. Pavisam nesen oktobrī tikāmies, jo bija izdots romāns „Rakstītāja” ciklā „Es esmu..” par latviešu literatūras klasiķiem. Nu vasaras vidū klajā nācis jaunākais Ingas Gailes dzejas krājums „Nakts”, un atkal iemesls satikties.

Krājuma atvēršana iecerēta kā nakts lasījumi, kas notiks attālināti. Tie pat ļoti iederēsies Ingas Gailes jaunākā dzejas krājuma „Nakts” atvēršanai.

Krājuma dizainu veidojusi māksliniece Elizabete Punka, un to izdevis apgāds „Mansards”. Šajā apgādā izdotas vēl citas Ingas Gailes grāmatas: luga „Āda”, dzejas krājums „Migla”, stāsti „Piena ceļi” un nu tiem pievienojas jaunais dzejas krājums „Nakts”.