Šo raidījumu Kultūras rondo veltām rakstniekam, dramaturgam, gleznotājam, žurnālistam, makšķerniekam, vieglatlētam, riteņbraucējas, tuberkolozes slimniekam, augstrāptīgam dendijam un kautrīgam zēnam – Anšlavam Eglītim. Iemesls šim veltījumam ir jauna interaktīva ekspozīcija “anšlavs eglītis. jaunais cilvēks”, kura izveidota Inciema tornī. 

Uzklausām cilvēkus, kuri Anšlava Eglīša piemiņai un viņa literatūrai veltījuši un velta lielu daļu savas dzīves. Cilvēkus, pateicoties kuru iniciatīvai tapusi ekspozīcija, un cilvēkus, kuru ikdiena turpmāk būs saistīta ar to, lai ikvienu interesentu iepazīstinātu ar Anšlavu Eglīti. Parastā ziemas dienā dodamies neparastā ceļojumā uz Inciemu. 

Par Anšlava Eglīša saistību ar Inciemu stāsta latviešu valodas skolotāja, grāmatas "Anšlava Eglīša meklējumos" autore Māra Ozola. Ekspozīciju "anšlavs eglītis. jaunais cilvēks" izrāda Siguldas novada Anšlava Eglīša ekspozīcijas projekta vadītāja Ieva Ābele.

Pirms kāda laiciņa Siguldā tikāmies ar Siguldas novada domes pārstāvi Linardu Kumski, kurš jūsmīgi stāstīja par ekspozīcijas ieceri. Tagad Varam viņam jautāt, vai no sākotnējās ieceres līdz realizācijai, kas ir mainījies. 

Runājot par Siguldas novadu, atgriežamies Siguldas pilī, kur viesojāmies rudenī, un kur pirmo reizi izdzirdējām, ka Siguldas novads plāno kļūt par UNESCO radošo pilsētu tīkla Literatūras pilsētu. Sarunājamies ar Siguldas novada kultūras centra literatūras projektu vadītāju Daci Kreceri-Vuli, vaicājot, cik nozīmīga lielo plānu sasniegšanā ir jaunā ekspozīcija Inciemā.

Raidījuma ievadā skan Anšlava Eglīša romāna "Pansija pilī" fragmenti aktiera Ulda Dumpja lasījumā. Šajā darbā autors apraksta, iespējams, savas visspilgtākās un sirdij tuvākas atmiņas par Latviju.