Otrā Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle (RIBOCA2) "viss reizē zied" šogad norisināsies eksperimentālā formātā ‒ kā pilnmetrāžas mākslas filma, par kuras uzņemšanas laukumu kalpos nepabeigtā izstāde. Bet 21.maija vakarā festivāls savu tiešsaistes sarunu un lekciju ciklu atklās ar īpašu dzejas lasījumu un perfomanci tiešraidē no Ņujorkas. Kultūras Rondo sazināmies ar RIBOCA radošo komandu - Laimu Rudušu, Elīnu Sproģi un Lauru Adamoviču.

Laura Adamoviča norāda, ka Otrās Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāle (RIBOCA2) kuratore ir Rebeka Lamarša-Vadela no Francijas. Viņa konceptu saskata un meklē vārdu savienojumā valdzinājuma atjaunotne.

"Šo mēs redzam kā ietvaru, kurā mēs varētu veidot pievilcīgākus rītdienas scenārijus. Arī ņemot vērā situāciju pasaulē, meklēt atbildes uz jautājumiem, kā šajā ekonomisko, sociālo un ekoloģisko pārmaiņu virpulī mēs varam būt cilvēks," skaidro Laura Adamoviča. "Tēma ir plaša un arī sasaucas ar šī brīža situāciju."

Adamoviča arī stāsta, ka vēl pirms pāris mēnešiem biennāle bija plānota citāda. Tagad iecerētā izstāde ir transformējusies pilnmetrāžas filmā. Nepabeigtā izstāde tiks pārvērsta par filmēšanas laukumu.

Savukārt šodien, 21. maijā, atklāj transformētai izstādei veltīto sarunu ciklu. "Sarunās pievērsīsimies visiem jēdzieniem, kas bijuši svarīgi, veidojot biennāles koncepciju, paskatoties uz pozitīvajiem nākotnes scenārijiem," norāda Adamoviča.

Laima Ruduša min, ka binneāles koncepcijā būtisks ir atjaunotnes jēdziens, domas par sliekšņiem starp veco pasauli un jauno, kādu vēlamies veidot atvērtāku, iejūtīgāku, sarežģītāku. Tāpēc kuratore sapulcinājusi brīnišķīgus runātājus - filozofus, pētniekus, sociologus, domātājus. Iknedēļas tiešsaistes lekciju un sarunu, darbnīcu un citu pasākumu programma turpināsies visu biennāles norises laiku, tuvāk pievēršoties RIBOCA2 atslēgas vārdiem: beigas, daba, mīlestība, drupas, dziedēšana, maģija, kosmoss, pagrīde, rūpes, sapņi, deja, iztēle, cilvēks, mežonība, rēgi, pārvērtības, balsis, fikcijas un nākotnes.

Bija cerēts, ka visi sarunu cikla dalībnieki brauks uz Rīgu un uzstāsies Andrejsalā. Tagad sarunu cikls notiks tiešsaistē.

Plašāk informācija par biennāles norisēm internetā.