Starp grotesku un spēlēšanos – tā aktieri raksturo jaunāko iestudējumu Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī „Stepančikovas ciems”, ko iestudējis režisors Sergejs Golomazovs. Ironisks stāsts par uztveres paradoksiem – arī tā īsi var raksturot jaunāko iestudējumu. Domas un dvēseļu valdnieka Fomas Opiskina lomā Jakovs Rafalsons, savulaik šo lomu spēlējis Mihails Čehovs. Iestudējums tapis pēc Fjodora Dostojevska garstāsta „Stepančikovas ciems un tā iedzīvotāji” un ir veltījums rakstnieka 200 gadu jubilejā. Pirmizrāde ar publiku notika aizvadītās nedēļas nogalē 20.novembrī.

Iestudējuma „Stepančikovas ciems”  dramatizējuma autoru un režisoru Sergeju Galamazovu interesējuši uztveres paradoksi un valdzinājuma mehānismi. „..esam raduši spriest par harizmu, saistot to ar ārējo pievilcību, taču tas nebūt nav obligāts nosacījums.” „Stepančikovas ciema” centrālais tēls Foma Fomičs Opiskins nebūt nav skaistulis, tieši tāpēc režisoru interesē, kā un kāpēc šis personāžs valda pār citiem.

Interesanti atgādināt, ka Mihaila Čehova teātris šim darbam pievēršas trešo reizi un 1932.gada novembrī Fomas Opiskina lomā bija pats Mihails Čehovs. Tagad šo lomu atveido  aktieris Jakovs Rafalsons. Pēc izrādes nemaz neļaujot ko pavaicāt, uzdot jautājumu man kā skatītājai, jo visu ko gribējuši pateikuši  izrādē, visas atbildes jānolasa  skatoties:

Nākamā iestudējuma „Stepančikovas ciems” izrāde Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī gaidāma  19.decembrī.