Biedrības „ISSP” galerijā Berga bazārā šobrīd skatāma izstāde “Wow, kāds lielisks skats”. Ekspozīciju telpa ir pārtapusi improvizētā rezidences dzīvoklī, kurā apskatāmi sešu mākslinieku darbi, kuri tapuši, uzturoties ISSP Rīgas rezidencē. Par šo projektu stāsta izstādes kuratores Iveta Gabaliņa un Evita Goze, kā arī japāņu fotogrāfs Hiro Tanaka.

zstāde “Wow, kāds lielisks skats” ir veltījums ISSP Rīgas rezidences visu laiku populārākajam sarunas uzsākšanas ieganstam un pārdomām par mākslinieka ikdienu rezidencē, veidojot jaunus darbus svešā pilsētā. Visi fotogrāfi rezidences dalībnieki.

"Darbi ir tiešākā vai netiešākā veidā saistīti ar ķermenisko. Varbūt ne uzskatāmi, bet ir darbi, kas reflektē par to, ko nozīmē kopt fizisko ķermeni, kā tas saistīts ar iekšējo pasauli. Tad ir arī šīs varas attiecības – sieviete, vīrietis un skatiens uz ķermenisko," par vienojošos izstādes darbos stāsta kuratore Ieva Gabaliņa.

ISSP Rīgas rezidences dalībniekus izvēlas atklātā konkursā, izskatot iesniegtos pieteikumus. Šajā izstādē skatāmi krievu fotogrāfes Jekaterinas Anokhinas, somu fotogrāfa Keneta Bamberga, zviedru fotogrāfes Jusefīnas Malmegordas, japāņu fotogrāfa Hiro Tanakas, angļu fotogrāfes Demelzas Vatsas un itāļu fotogrāfa Filipo Zambona darbi.

"Mēs mēģinājām nemeklēt šīs saistības, jo šī kā rezidences izstāde viegli var iekļūt tādās lamatās, kas to padara par skolas absolventu izstādi. Mēs izlēmām parādīt, cik dažādas var būt pieejas gan estētiskā, gan konceptuālā, gan fotografēšanas veida ziņā tiem cilvēkiem, kas šos divus gadus pavadīja Rīgā, nevis mēģināt viņus pabāzt zem vienas tēmas ar varu," skaidro izstādes kuratore  Evita Goze.

Izstādi “Wow, kāds lielisks skats” biedrības „ISSP” galerijā var aplūkot līdz 4.aprīlim.