Edvards Estlins Kamingss (1894-1962) - viens no ievērojamākajiem 20. gadsimta amerikāņu dzejniekiem modernistiem. “Neputna” bilingvālajā samta dzejas sērijā izdots viņa dzejas krājums "Pavasara virpulis". Kultūras Rondo studijā Kamingsa atdzejotāji, krājuma sastādītāji - Ingmāra Balode un Kristaps Vecgrāvis.

“Spēja pārsteigt un dzejas iekšējā dinamika, lai kādā formā Kamingss būtu izvēlējies risināt domu, vai spēlēties ar lasītāju. Viņš ir daudzveidīgs dzejnieks un mākslinieks (..) Arī dzejā viņš izmēģina visu iespējamo. Aizvien ir dzejoļi, ko dzejas izlasē, pēc kuras vadījāmies, veidojot savu izlasi, uzšķirot, esmu pārsteigta, satriekta, aizkustināta,” Kamingsa dzejas pievilcību raksturo Ingmāra Balode.

“Krājums ir daudzus gadus ilgušas draudzības ar tekstu, ar Kamingsu rezultāts,” sarunā Kultūras Rondo bilst Ingmāra Balode un atklāj, ka krājumā iekļuvis arī dzejolis, ko atdzejojusi 15 gadu vecumā, izturējis laika pārbaudi ar maziem pieslīpējumiem. Arī Kristapa Vecgrāvja viens no pirmajiem atdzejojumiem nonācis šajā kopkrājumā.

Bilingvālajam krājumam izraudzīti dzejoļi no visiem Kamingsa krājumiem un tie kārtoti hronoloģiski. Savukārt nosaukums Pavasara virpulis tapis savienojot vārdus, kas ir arī vieni no centrāliem Kamingsa dzejas tēliem un motīviem, skaidro Kristaps Vecgrāvis. “Prasījās to dinamiku ieslodzīt nosaukumā,” piebilst Ingmāra Balode.
 

Latviešu lasītāju līdz šim ar izcilā amerikāņu dzejnieka daiļradi ir iepazīstinājuši Jāņa Krēsliņa (seniora), Ainas Kraujietes, Aivara Maizīša, Vika (Viktora Kalniņa), Kristaps Vecgrāvja un Ingmāra Balodes atdzejojumi, no kuriem daudzi ir iekļauti šajā izlasē. Virkne Vecgrāvja, Balodes un Jāņa Elsberga atdzejojumu tapuši tieši šai izlasei; jāpiebilst arī, ka Viks visus savus agrāko laiku atdzejojumus ir pilnībā pārstrādājis. Dažādu autoru un dažādos laika posmos tapušās Kamingsa dzejas versijas uzrāda dažādas atdzejošanas pieejas, poētiskā tulkojuma tradīcijas un varēšanas. Sakārtotāji centušies izvēlēties tādus Kamingsa atdzejojumus, kas izcilā dzejnieku veikumu atklātu visā daudzveidībā. Kārtojums veidots, vadoties pēc autoritatīvākā Kamingsa darba apkopojuma E. E. Cummings “Complete Poems 1904- 1962” (Liveright; Ed. by George J. Firmage) 1994. gada redakcijas, kas uzskatāma par vispilnīgāko un pēc kuras iznākšanas dzejnieka zināmo daiļradi papildinājis vairs tikai viens līdz tam nezināms dzejolis.