Klajā nākusi Latgales dzejnieces, literātes, žurnālistes, publicistes un arī dramaturģes Annas Rancānes dzejas grāmata “Prīca i klusiešona”. Grāmatā lasāmi pēdējos gados tapušie vairāk nekā simts autores darbi gan latgaliski, gan latviski.

“Tu neesi sieviete ikdienai....” Laikam tas ir visskaistākais... un vispazemojošākais, un sāpīgākais, ko ir nācies dzirdēt no vīrieša. Jo tas nozīmē, ka ikdiena šai sievietei būs vēl smagāka nekā citām. Ka tāpat vajadzēs ikdienu nest vienai pašai un nebūs neviena blakus, kas teiktu – dod, es gabaliņu panesīšu tavā vietā,”  šis ir fragments no jaunā Annas Rancānes dzejas krājuma “Prīca i klusiešona”.

Grāmatas atvēršanas svētkos ir gan prieks par kopā būšanu, par dzīvi, par pateiktās domas sulīgumu un trāpīgumu, gan vēlme paklusēt par smeldzi,  par likteni, nepiepildīto un arī asarām. Bet, kā raksta Anna, pēc ziemas viss atkal mostas, ir laiks doties uz randiņu ar pavasari,  meklējot skapī piemērotākās drēbes. Vienlīdz priecājoties un klusējot par dzīvi un dzīvošanu, par smagumu un vieglumu.

Grāmatas maketētāja ir Daina Salmiņa un literārā redaktore Ilze Sperga, Annas rancānes literāros darbus paspilgtina mākslinieces Gundegas Rancānes gleznas. Dzeja ir latgaliski un latviski, tapusi laika posmā no 2012. līdz 2018. gadam, grāmatā ir arī dienasgrāmatas tipa īsprozas teksti, ko pati Anna Rancāne dēvē par “naktsrakstiem”.