Iznācis liepājniekiem labi zināmas Grobiņā mītošas dzejnieces Gunitas Bokas krājums „Pasaule šorīt paklupusi”. Dzeju Gunita Boka raksta jau gadus divdesmit, bijušas publikācijas presē, taču dzejas krājums viņai šis ir pirmais.

„Tie liepājnieki, kuri Gunitu pazīst, zina dažus viņas dzejoļus no galvas. Viņa nav daudzrakstītāja. Viņa varēja izdot savu krājumu jau pirms 20 gadiem. Ir labi, ka viņa ir izdevusi tieši šobrīd, jo tiem dzejoļiem ir tas gruntīgums un pamatīgums ir paklājies un nostabilizējies,” Gunitas Bokas krājumu raksturo Liepājas dzejniece, rakstniece un dramaturģe Sandra Vensko.

Lai arī šī ir pirmā Gunitas Bokas dzejoļu grāmata, raksta viņa jau kopš agriem pusaudža gadiem.

„Man līdz šim un arī daudzus gadus svarīgi bija, ka es vispār spēju rakstīt. Likās, tas ir galvenais. Tāda publicitāte, grāmatas man nelikās svarīgi,” vērtē Gunita Boka.

Var teikt, ka dzejoļus beidzot apkopot grāmatā Gunitu Boku „piespieda” spalvas brāļi un māsas. Krājums "Pasaule šorīt paklupusi” iznācis ar Grobiņas pašvaldības un arī Latvijas Rakstnieku savienības Liepājas nodaļas finansiālu atbalstu.