“Kliedziens starp āboliem" ir Ināras Kaijas Eglītes pirmais dzejoļu krājums, pārsvarā tajā ir pagājušā gadsimta 70. gadu dzejoļi, laikā, kad Ināra Eglīte jeb Toms bija viena no leģendārās kafejnīcas “Kaza” kompānijas. Kā šodien varam runāt par Ināru Eglīti, par viņas dzeju, personību un radošās bohēmas 70. gadu kontekstu?

Brīdis, kad mākslas zinātniece Ieva Kalniņa iepazinās ar Tomu, bija – ne jau klātienē. Ieva Kalniņa raksta grāmatu par Andri Grīnbergu, performanču mākslinieku no tā paša laikmeta.

Ievas Kalniņas sastādītajā krājumā iekļauti arī tie Ināras Eglītes dzejoļi, ko viņa pati nevēlējās iekļaut krājumā. Kompromiss – tie nodrukāti ar citas krāsas tinti.

Ināras Kaijas Eglītes dzejoļu krājumu "Kliedziens starp āboliem" ar mecenātu Zūzānu finansiālu atbalstu to izdevis apgāds “Neputns”. Atvēršanas svētkos pati dzejniece runāja maz, bet spontāni viņas dzeju sāka lasīt pārējiem priekšā sanākušie.

Ināras Kaijas Eglītes dzeja, kā arī plašāka saruna ar dzejnieci, krājuma sastādītāju Ievu Kalniņu, laikabiedriem – raidījumā Augstāk par zemi 27. janvārī.