Izdevniecībā „Dienas grāmata” iznācis Svena Kuzmina stāstu krājums „Pilsētas šamaņi”. Tā autors ir tikpat daudzpusīga personība kā viņa attēlotā pasaule, ar kuru sastopas varoņi vienpadsmit stāstos, kuros ikdienišķais saduras ar noslēpumaino un neparedzamo. Vai  - ja ne saduras, tad papildina viens otru.

Gleznotājs, publicists, viens no žurnāla „Rīgas Laiks” radošās komandas un arī etīžu teātra „Nerten”; Svens Kuzmins jau vairāk nekā desmit gadus kopā ar dzejnieku Tomu Treibergu iestudē skatuves miniatūras: kurās, tāpat kā nupat iznākušajā grāmatā, ir vieta gan stingrai tradīcijai, gan dumpinieciskam radošumam.

Ar autora darbiem līdz šim varējāt saskarties žurnālā „Latvju teksti”, tīmekļa domnīcā „Satori.lv”, no krievu valodas Svens Kuzmins atdzejojis Jeļenas Glazovas debijas krājumu „Transfēri” tekstgrupas „Orbīta” gādībā. Atdzejojums veikts plecu pie pleca ar Tomu Treibergu, tāpēc šķiet, ka tieši viņam arī jāizjautā savs kolēģis – kurš gan seko citai mūzai, proti, prozai – kaut savulaik rakstījis arī dzeju. Par stāstu krājumu „Pilsētas šamaņi” sarunājas dzejnieks Toms Treibergs un rakstnieks Svens Kuzmins.