Ir izdota jauna grāmata par Daugavpils Vienības namu “Spītā pacelties. Vienības nams laikos un nelaikos”. Tās autors Dainis Īvāns uzsver, ka Vienības nams tā tapšanas laikā  nebija būve, tā bija ideja par garīgo centru Latgalē. 

Grāmatas  nosaukumam Dainis Īvāns iedvesmojies no Daugavpils rokgrupas “Elpa” dziesmas ar Arvīda Skalbes vārdiem. Viņš uzskata, ka vārdi ‘spītā pacelties’ precīzi raksturo Vienības namu.

“Un tikai tagad, rakstot grāmatu, es uzzināju to, ka Arvīds Skalbe varbūt ir rakstījis šo dzejoli par Vienības namu, jo viņš bija Daugavpils Pedagoģiskā institūta students pirmskara Latvijā, viņš ir redzējis šo okupāciju, viņš redzējis vienu okupāciju, otru, trešo, šo Daugavpils Vienības nama sagraušanu un atkal Daugavpils Vienības nama augšāmcelšanos, un, man šķiet, ka šim namam šis ir visprecīzākais nosaukums,  lai arī kādas vētras nav gājušas pāri, kādas dienas un nedienas, šis nams vienmēr ir stāvējis  te kā Brīvās Latvijas simbols,” uzsver Dainis Īvāns.

Vienības nams nupat kā nosvinējis 82. gadadienu. Tā celtniecība ilga 17 mēnešus. Nams būvēts par ziedojumiem un valsts piešķirtajiem līdzekļiem. Būvniecības iniciatori bija Daugavpils Latviešu biedrības pārstāvji. Vienības nams kļuva par daudzfunkcionāla ēku, kas tolaik bija modernākā Eiropā. Grāmatā ir apkopotas Daiņa Īvāna gan personīgās pārdomas par Vienības namu, gan vēsture, gan mūsdienas. Teksts latviešu valodā tulkots  angliski un krieviski. Tekstu papildina fotogrāfijas. Grāmata tapusi pateicoties Vienības nama arhitekta Vernera Vitanda dēla Egila Vitanda ziedojumam, kurš dzīvo ASV.