''turi mani cieši" - solo izrāde Ģertrūdes ielas teātrī, kuras režisors, idejas autors un izpildītājs Artūrs Čukurs ir sestdienas Kultūras rondo studijā, lai pastāstītu par savu skatuvisko poēmu un komentētu raidījuma nedēļas citātus.

Šonedēļ Ģertrūdes ielas teātrī pirmizrādi piedzīvoja Artūra Čukura soloizrāde “turi mani cieši”. Vizuālā teātra estētikā veidotā skatuviskā poēma objektiem un zemes pievilkšanas spēkam ir vienlaikus personisks stāsts un kolektīvs veltījums atmiņām, kuras nesam sev līdzi.

Lietu nozīmi bieži ieraugām vien brīžos, kad mūsu attiecības ar tām pārtrūkst. Izdegusi spuldzīte, sadragāts viedtālruņa ekrāns vai nolūzis kurpes papēdis ļauj apjaust, cik ļoti paļaujamies uz lietām mums apkārt, un atgādina par mūsu savstarpējo atkarību. Izirstot draudzībai, pārtrūkstot ilgstošām attiecībām vai zaudējot tuvinieku, mēs atskārstam ko līdzīgu – šķiršanās ļauj mums ieraudzīt zaudēto un novērtēt to no jauna.

“turi mani cieši” ir atmiņu ainavas fragments un personīgs stāsts par senu šķiršanos un ilgu atvadīšanos, kas nepieciešama, lai meklētu jaunus veidus, kā saistīties ar pasauli un atkal būt tās daļai. 

Artūrs Čukurs ir latviešu teātra mākslinieks un mūziķis, kas darbojas dažādās laikmetīgās skatuves mākslas disciplīnās. “turi mani cieši” būs mākslinieka pirmā soloizrāde. Režisors izrādi veido kopā ar dramaturģi Sodju Lotkeri (Sodja Zupanc Lotker), horeogrāfi Alisi Madaru Bokalderi, scenogrāfēm Martu Madaru Grantiņu un Beati Poikāni, kā arī skaņu mākslinieku Albertu Levicu.

Artūrs ir absolvējis Skatuves mākslu akadēmijas Teātra fakultāti Prāgā un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas Akadēmiju kā skaņu režisors. Savulaik darbojies kā dziedātājs, klarnetists, aktieris un teātra režisors Starptautiskajā Jaunā teātra festivālā "Homo Novus", pašreiz  Ģertrūdes ielas teātrī, dziedājis Valsts Akademiskais Korī "Latvija", kā daudzpusīgs skaņu mākslinieks uzstājies Vācijā, Francijā un Nīderlandē.

2023. gada maijā Artūrs Čukurs kopā ar Ansi Bētiņu bija izveidojuši koncertprogramma "Slāvu tautu dziedājumi", kas izskanēja arī Latvijas Radio 1. studijā. Šogad plānots izdot dueta debijas albumu.