Sadarbojoties Latvijas Nacionālajai bibliotēkai un tekstgrupai „Orbīta”, tapusi starpdisciplināra izstāde „2020: mūžības perspektīva”. Tā veltīta bibliotēkas pamatuzdevumiem – krājuma veidošanai un saglabāšanai.

Izstādes „2020: Mūžības perspektīva” veidotāji uzsver, ka bibliotēkas krājums ir augošs organisms, kurš tiek sistematizēts, aprakstīts un rūpīgi uzglabāts. Krājuma veidošanas sistēma ietekmē ne tikai informācijas pieejamību šobrīd, bet veido arī nākotnes lasītāju un pētnieku priekšstatus par mūsdienām. Par krājuma darbības principiem stāsta Latvijas Nacionālās bibliotēkas izstāžu centra kuratore Anete Krūmiņa.

Latvijas Nacionālās bibliotēkas krājuma saglabāšanas speciālistei un izstādes līdzautore Sintija Saldābola skaidro, ar cik lielu darba apjomu šobrīd jārēķinās grāmatu un citu izdevējdarbības formātu restauratoriem Nacionālajā bibliotēkā.

Par krājuma saglabāšanas problemātiku izstādes apmeklētājiem Sintija stāstīs ekskursijā - 26. februārī plkst. 16.

Apvienība "Orbīta" izstādē „2020: Mūžības perspektīva” apgrieztā veidā izmanto tādus krājumam bīstamus faktorus kā mitrumu, pelējumu, mehānisku nodilumu, gaismu un pat prusaku un žurku atstātās pēdas, lai eksperimentāli novecinātu priekšmetus no 2020. gada. Sadarbībā ar Rīgas Tehniskās universitātes un Latvijas Universitātes zinātniekiem, Artūrs Punte, Sergejs Timofejevs un Aleksandrs Zapoļs pētījuši dažādās iespējas, kā šogad izdotu grāmatu, teātra programmiņu vai koncertbiļeti padarīt par, sacīsim, bēniņos vai pagrabā aizmirstu pagātnes liecību.

Izstādes nosaukums aizgūts no Stenlija Kubrika (Stanley Kubrick) 1968. gada filmas "2001: Kosmosa odiseja" (2001: A Space Odyssey).

Izstādi varēs apskatīt līdz 26.aprīlim.