Sajūtu izstāde, tā par nupat Raiņa un Aspazijas vasarnīcā Jūrmalā atklāto izstādi „Aspazija. Vētra” saka tās autore Linda Grīnberga. Ekspozīcija rāda ne vien Aspazijas personības un daiļrades vētrainās šķautnes, bet izceļ uz cilvēktiesībām orientētās Aspazijas idejas un šo ideju aktualitāti mūsdienās.

Izstādes tēma saistīta ar Jūrmalas mākslas biennāli, kuras motīvs šogad ir „Vētra”. Starptautiskās mākslas biennāles laikā Jūrmalas muzejos un mākslas telpās norisināsies jūras tematikai veltītas mākslas izstādes, meistarklases un nodarbības ģimenēm.

Ienākot izstāžu zālē, skan kāda no videointervijām, šajā brīdī dzirdam dzejnieci Ingu Gaili, taču uz sarunu par Aspaziju aicinātas arī Latvijas Universitātes profesore Ausma Cimdiņa un režisore Māra Ķimele. Pirms ielūkojamies izstādes saturā, jāpastāsta, ka izstādes vizuālais tēls veidots kā vēja plandītas buras, uz kurām gan lielformāta attēli, galvenokārt pašas Aspazijas portreti, gan dzejas rindas, gan rakstu fragmenti. Izstādes autore Linda Grīnberga kopā ar mākslinieku Intu Sedlenieku radījuši gaišu, gaisīgu un vējā plandošu vidi.

Izstādes autore uzsver, domājot par Aspaziju un vētru, šķiet, nav organiskāka savienojuma, tomēr bijis svarīgi, veidojot izstādi, nekļūt virspusējiem.

Izstāde „Aspazija. Vētra” Raiņa un Aspazijas vasarnīcā skatāma līdz 24.augustam.