Raiņa un Aspazijas māja Rīgā izstāde “Latvija tik un tā”. Tajā aplūkojamas Šveicē dzimušas mākslinieces Petras Derkins radītās kolāžas un asamblāžas, kā arī rakstnieka Aivara Eipura minimas.

Dzejniekam un rakstniekam Aivaram Eipuram šis rudens padevies ļoti ražīgs – dalība festivālā “Dzejas dienas”, jaunā krājuma “Dzejoļu remonts” iznākšana, un nu arī izstāde „Latvija tik un tā” kopā ar šveiciešu mākslinieci Petru Derkins.

Abi pirms pieciem gadiem iepazinās, pateicoties Jelgavas mākslinieku biedrības vadītājam, mākslas zinātniekam Mārim Brancim. Petra viņam jautājusi pēc padoma, kuru no latviešu rakstniekiem viņš varētu ieteikt kā sadarbības partneri mākslinieces jaunajai asamblāžu un kolāžu sērijai, un atbilde esot sekojusi nešaubīga: tas varētu būt Aivars Eipurs ar savām minimām – lakoniskiem un traģikomiskiem ikdienas tēlojumiem no šodien un pagātnē pieredzētā.

Petra Derkins dzimusi Šercingenā, Šveicē un jau deviņus gadus dzīvo Penkules pagastā. Mākslu apguvusi meistardarbnīcā pie Filipa Nelsona, studējusi Bernes mākslas augstskolā, ieguvusi bakalaura grādu konservācijas un restaurācijas nodaļā. Mākslinieces darbus raksturo maiga un romantiska noskaņa, kuru caurstrāvo nostalģija un arī ironiski ielaidumi. Avīžu un žurnālu izgriezumi ir kā stabila konstante, kurai Petra apkārt apveido savas izteiksmes rokraksta brīvo līniju.

Petras Derkins un Aivara Eipura sadarbība izstādē “Latvija tik un tā” skatāma Raiņa un Aspazijas mājā Baznīcas ielā līdz 5. decembrim. 31. oktobrī un 14. novembrī no plkst. 12.00 - 15.00 autori aicina apmeklētājus uz tikšanos.

Tāpat abi mākslinieki jau domā par kopīgu grāmatu.