Ar stāstiem par dažādu mākslinieku ceļu uz atzinību ar vai bez augstākās izglītības diploma Kultūras Rondo studijā dalās Latvijas Mākslas akadēmijas prorektors Andris Teikmanis un studentes Ineta Done, Ieva Trillo un Elma Eiženija Pētersone, kuras ar saviem pētījumiem iepazīstina izstādē “(ne)MĀKSLINIEKA stāsts”.

No 9. līdz 26. janvārim Latvijas Mākslas akadēmijas Aulā būs skatāma Latvijas Mākslas akadēmijas Mākslas vēstures un zinātnes apakšnozares 4. kursa studentu organizēta izstāde “(ne)MĀKSLINIEKA stāsts”. Izstāde tiek rīkota Latvijas mākslas vēstures kursa ietvaros Dr. art. Andra Teikmaņa vadībā un būs veltīta stāstiem par dažādu mākslinieku ceļu uz atzinību ar vai bez augstākās izglītības diploma.

"Ideja bija parunāt divnieku karaļiem," ar izstādi Latvijas Radio raidījumā "Kultūras Rondo" iepazīstina LMA studente Ineta Done. "Tuvojās 2020.gads un domājām, kā aritmētiski apspēlēt šo ideju. Tad nāca divnieks - divnieku karalis. Bet padomājām, ka divnieku karalis jaunai paaudzei varētu būt ne tik saprotams jēdziens, varbūt arī nav īpaši toleranti runāt par divnieku karaļiem.

Tad radās ideja parunāt par māksliniekiem, kuri kļuvuši par māksliniekiem ar lielo burtu, bet kuriem bijuši sarežģījumi ar akadēmiju."

Tiem nebija jābūt tikai akadēmiskiem sarežģījumiem, arī sarežģījumi, kas radušies vēstures kontekstā, ideoloģiski, romantiskā kontekstā, arī personības faktors kādam bijis nozīmīgs.

Izstādes ietvaros Agneses Bules, Valda Buša, Birutas Delles, Miķeļa Fišera, Leo Kokles, Andreja Krūmiņa, Arnolda Mazīša, Jāņa Pauļuka, Oto Pladera, Jura Pudāna, Vilņa Raudssepa, Maijas Tabakas, Visvalža Ziediņa un Artura Jūrastetera un Oskara Norīša radošās darbības attīstības ceļš skatīts no mazliet citāda skatupunkta. Stāsts ir par dažādām grūtībām. Cīņu par sevi un savu mākslu. Centrā viņu darbi no studiju gadiem līdz atzītam statusam – Mākslinieks.

Izstādi veido 13 LMA Mākslas vēstures un zinātnes apakšnozares 4. kursa studenti, ir 14 stāsti par 15 māksliniekiem. Kāpēc šādi skaitļi varēs uzzināt, apmeklējot izstādi. Bet stāstus, gan neatkājot, mākslinieku vārdus, var jau iepazīst sociālajā vietnē facebook.com.

Izstāde “(ne)MĀKSLINIEKA stāsts” LMA Aulā būs aplūkojama līdz 26.janvārim. Izstādes ietvaros paredzētas arī divas ekskursijas 17. un 21.janvārī.