Gaidot pirmizrādi, iespēja apskatīt kostīmu skices –  to piedāvā Ilzes Vītoliņas personālizstāde „Pavasaris”.  Akvareļa tehnikā veidotie gleznojumi atklāj Dailes teātrī topošās izrādes „Pavasaris” tēlus. Izrādi teātris plāno rādīt janvārī, tikmēr varam ielūkoties procesā, kas skatītājiem parasti nav redzams. Pieminām arī Spēlmaņu nakts balvas guvušo Dailes teātra  iestudējumu „Smiļģis”, kam kostīmus veidojusi  Ilze Vītoliņa.

Ilze Vītoliņa ir viena no vadošajām izrāžu kostīmu māksliniecēm Latvijā, veidojusi tērpus vairāk nekā 200 izrādēm visos Latvijas teātros, arī Krievijā. Mākslinieci raksturo spēja strādāt ar vērienīgiem plaša diapazona projektiem. Par vērienīgu uzskatāms arī Dailes teātra iestudējums „Smiļģis” , kas „Spēlmaņu naktī” ieguva  Grand Prix. Arī kostīmi ir svarīga izrādes daļa. Atziņās par darbu, kas nu jau nogūlis pie padarītajiem, dalās Ilze Vītoliņa.

Kaut kādā ziņā negaidīta ir kostīmu mākslinieces sarīkotā izstāde galerijā „Istaba”, pie galvenās sienas eksponētas kostīmu  skices izrādei „Pavasaris”, ko veidos igauņu režisors Prīts Pedajass. Dažām skicēm klāt pievienotas fotogrāfijas, arī auduma gabaliņi, piezīmēs varam lasīt kas par tēlu un kāds aktieris to atveidos. Pirmizrāde gaidāma janvārī.

Igauņu rakstnieka Oskara Lutsa romāna „Pavasaris” darbība risinās nomaļā igauņu ciematā, tas ir sirsnīgs un aizkustinošs stāsts par rakstnieka skolas gadiem ciema baznīcas skolā un kostīmos  atspoguļojas konkrēts vēsturiskais laiks. Lutsa romāna „Pavasaris” dramatizējums  savulaik 1980.gadā uzvests uz Jaunatnes teātra skatuves, to veidoja  igauņu radošā komanda. Ilzei iestudējums spilgti iespiedies atmiņā.

Bez izstādes darbiem, kas skatāmi galerijā, Ilze atnesusi mapi ar kostīmu  skicēm no dažādiem iestudējumiem. Taisot projektus, vienmēr paliek pāri skices, kostīmu  varianti. Arī  tie pieejami galerijas apmeklētājiem.

Ilzes Vītoliņas personālizstāde „Pavasaris” galerijā „Istaba” būs skatāma līdz 7.janvārim.