Hrestomātiskais Ojāra Vācieša tēls dažādās mākslas tehnikās šobrīd novērtējams dzejnieka muzejā Āgenskalnā. Izstāde „Skatiens” iesāk muzeja 30 gadu jubilejas zīmi, vienlaikus gatavojoties Vācieša 90 gadu jubilejai nākamgad.

Savu 30 gadu jubilejas sezonu Ojāra Vācieša muzejs uzsāk, atklājot izstādi “Skatiens”, kurā eksponēti darbi, kas vēl līdz šim nekad nav bijuši apvienoti vienā kolekcijā.

“Muzeja jubileja ir īstais laiks, lai Latvijas kultūras notikumu kalendārā ienestu Ojāra Vācieša vārdu, šoreiz ar dažādi tvertu un dažādas tehnikās iemūžinātu dzejnieka portretu. Izstādes vienojošais elements ir acu skatiens – tas portretu padara dzīvu, ietvert tajā dzejnieka enerģiju un klātesamību. Izstāde iezīmē ceļu uz dzejnieka 90 gadu jubileju nākamajā gadā,” stāsta viena no izstādes veidotājām Dace Micāne-Zālīte.

Izstādē “Skatiens” aplūkojamas Ritas Valneres, Ulda Zemzara, Andreja Bovtoviča gleznas, Vijas Mikānes un Jāņa Strupuļa medaļas, Jāņa Reinberga, Oto Medņa, Leas Aranovas grafikas, Rūtas Švalbes un Maijas Purgailes tekstīlijas, Laimas Eglītes zīmētais tēls režisores Rozes Stiebras pilnmetrāžas animācijas filmai “Kabata”.

Izstādes darbu kolekcijā arī ietilpst muzeja pagalmā stāvošais granīta stabs – Ojāra Feldberga veltījums dzejniekam “Verstes stabs tautas sirdsapziņā” uzstādīts 1990. gadā un ir kā liecinieks muzeja nepārtrūkstošajam darbam, apmeklētāju, skolu jaunatnes, dzejas mīļotāju un Ojāra Vācieša daiļrades pētnieku ceļam uz muzeju.

Saruna ar izstādes veidotājiem - Intu Sedlenieku un Daci Micāni-Zālīti.