Tiekšanās pēc oriģinalitātes ir laba zīme Latvijas ilustrācijai, par to varam pārliecināties jaunākajā izstādē, kas vienkopus pulcējusi 21 jauno mākslinieku galerijā „Istaba”. Speciāli izstādei radītus darbus - melnbaltas ilustrācijas par tēmu „Stars”, izstādes kuratore Rūta Briede izkārtojusi telpiskā objektā uz galerijas sienas. Izstādei dots nosaukums „Stars. Jaunie Latvijas ilustrācijā”.

Īsu brīdi pirms izstādes atklāšanas tās kuratore un Mākslas akadēmijas docente Rūta Briede demonstrē, kā deg gaisma punktā, no kura kā stari izplešas jauno mākslinieku darbi uz dažāda izmēra finiera plāksnēm.

Veidot izstādi par jaunajiem ilustrācijā Rūtu Briedi uzrunājusi galerijas vadītāja Linda Lūse. Izstādes autori visi ir dzimuši pēc 1990.gada un jau sevi spilgti parādījuši Latvijas ilustrāciju vidē.

"Man ļoti patīk šī doma, jo šobrīd Latvijas ilustrācija tiešām piedzīvo tādu uzplaukumu, un tas arī ir labs brīdis, kad mēs varam to paaudžu pārmantojamība nodrošināt. Tāpēc mēs gudrojām, gudrojam un izgudrojām, ka šīs izstādes nosaukums varētu būt "Stars". Tas nosaukums ir labs ar to, ka ir gan latviskā nozīme, kas ir stars, kurš tiecas no viena punkta bezgalībā, un otra nozīme ir angliskā - "star". Tā mums šķita ļoti laba doma, jo tās jaunās zvaigznes te ir šobrīd," atzīst Rūta Briede.

Ir uzaicināts 21 mākslinieks un gandrīz katrs izmanto savu tehniku.

"Nevienam nav norādīts, kādā tehnikā veidot darbu: ir zīmulis, ir sietspiede, ir pasteļzīmulis, ir tuša, ir kokgrebums. Un neviens no viņiem nav atkārtojies. Un tāpēc man liekas, ka šī tiekšanās pēc oriģinalitātes, pēc sava rokraksta ir ārkārtīgi laba zīme Latvijas ilustrācijai," uzskata Briede.

Katra mākslinieka darbs ir daļa no stara, iezīmējot savu lomu un devumu Latvijas nākotnes grāmatu mākslā. Jauno mākslinieku ilustrāciju izstāde galerijā „Istaba” būs skatāma līdz 11.janvārim.