Bijušajā Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātes ēkā atkal valda māksla – pagājušajā vasarā tā bija viena no Starptautiskās Rīgas mākslas biennāles mājvietām, tagad tajā skatāma Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) diplomdarbu kopizstāde "Svaiga gaļa kritikai".

“Svaiga gaļa kritikai” LMA izstāžu praksē ir jauns formāts – pirmais LMA mākslas festivāls, kurā plašāka publika pirmo reizi vienuviet var iepazīties ar visu apakšnozaru bakalaura un maģistra programmu absolventu diplomdarbiem. Tik apjomīga jauno mākslinieku skate Latvijā notiks pirmo reizi.

172 darbi dažādās tehnikās – no glezniecības līdz funkcionālajam dizainam, no tēlniecības līdz tekstilmākslai. Latvijas Mākslas akadēmijas diplomdarbu festivāls no skatītāja uzmanības ziņā pieprasa pat ne pāris stundas, bet visu dienu, kuras starplaikā vērts ieplānot arī pusdienu pauzi.

Lai uzzinātu, ko par saviem vecākajiem kolēģiem domā topošie Mākslas akadēmijas studenti, uz izstādes apmeklējumu Kultūras Rondo uzaicināja trīs Jaņa Rozentāla mākslas vidusskolas audzēknes: Daci Ignatovu, trešā kursa audzēkni grafikas nodaļas audzēkni, Martu Madaru Grantiņu, trešā kursa audzēkni multimediju specializācijā, un Mariannu Lapiņu, ceturtā kursa audzēkni multimediju specializācijā.

Izstāde aplūkojama līdz 28.jūnijam.