Dzejniekam Jānim Baltvilkam šodien būtu 75. Kā ik gadus viņa dzimšanas dienā notiek starptautiskie bērnu literatūras lasījumi un tiek pasniegtas Baltvilka balvas bērnu literatūrā. Lasījumi jau ir sākušies Botāniskajā dārzā. Latvijas Radio tos fiksē. Plašāk par balvai nominētajiem darbiem un apbalvošanas ceremoniju stāsta Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomes pārstāve un balvas organizatore Silvija Tretjakova.

Lasījumos "Uzplaukst grāmatu puķes" skan fragmenti no Agneses Vanagas grāmatas "Plastmasas huligāni" turpinājuma, kā arī Evijas Gulbes lasījums no grāmatas "Koko un Riko - skolas zvaigznes". Savukārt Juris Zvirgzdiņš lasīs "Rijīgā čūska un gudrā pele", Indra Brūvere lasīs savu dzeju un atdzejojumus, bet Māris Rungulis iepazīstinās ar stāstu notikumiem bibliotēkā.

Lasījumos piedalīsies starptautiskās Jāņa Baltvilka balvas 2019. gada laureāte - tulkotāja Dace Meiere, kura iepazīstinās ar savu jaunāko darbu no Italo Kalvīno romāna "Ja reiz ziemas naktī ceļinieks"

Žūrija šogad ir lēmusi, ka Baltvilka balvas starptautiskā laureāte ir itāļu rakstniece Andžela Naneti. Viņas grāmatu "Mans vectēvs bija ķiršu koks" Latvijas bērni var iepazīt, pateicoties tulkotājai Dacei Meierei.

Pārējie laureāti tiks atklāti šodien svinīgā sarīkojuma laikā, svinot Baltvilka dzimšanas dienu.

Uz Jāņa Baltvilka balvu bērnu literatūrā pretendē Inese Paklone par dzejoļu krājumu  "Es picas brālēnu cepu" (Pētergailis, 2019), Anna Strautniece par grāmatu  "Kaķi, kamoli un sapņi" (Alis, 2018), Aivars Kļavis par triloģijas “Ceļš uz nezināmo zemi” (Zvaigzne ABC, 2018) grāmatām “Melnais akmens”,  "Bēgšana no čūsku valstības" un "Asinis uz dzintara", Lilija Berzinska par grāmatu "Skelets skapī" (Dienas Grāmata, 2018), Juris Zvirgzdiņš par grāmatu "Zvaigžņu tramvajs" (Pētergailis, 2018).

Uz Jāņa Baltvilka balvu grāmatu mākslā pretendē Gundega Muzikante par ilustrācijām Jura Zvirgzdiņa grāmatai "Zvaigžņu tramvajs" (Pētergailis, 2018), Rūta Briede par ilustrācijām Sergeja Timofejeva grāmatai "Pasaka par bruņinieku, kuram sāpēja zobi" (Liels un mazs, 2018), Vivianna Maria Stanislavska par ilustrācijām Ievas Samauskas grāmatai "Vecis iet pa dārzu, pankūkas bārdā", Latvijas Mediji, 2018) un Ineses Paklones grāmatai "Es picas brālēnu cepu" (Pētergailis, 2019), Anita Paegle par ilustrācijām grāmatai "Rožu spoks" (Liels un mazs, 2018), Anete Melece par ilustrācijām savai grāmatai “Kiosks” (Liels un mazs, 2019) un Laura Gundara grāmatai “Vaļa balss” (Liels un mazs, 2018), Juris Petraškevičs par ilustrācijām savai grāmatai “Ērika un bailes” (Liels un mazs, 2018).  

Pretendenti AS “Latvijas Valsts meži” balvai “Jaunaudze” par debiju bērnu literatūrā un grāmatu mākslā ir  Sergejs Timofejevs ar grāmatu "Pasaka par bruņinieku, kuram sāpēja zobi" (Liels un mazs, 2018), Juris Petraškevičs par tekstu grāmatai “Ērika un bailes” (Liels un mazs, 2018), Ilmārs Ziemanis par grāmatu “Peļķīte” (Zvaigzne ABC, 2018), Līva Ozola par grāmatu “Eju meklēt!” (Liels un mazs, 2019).