Ģertrūdes ielas teātrī pirmizrādi piedzīvo laikmetīgās dejas izrāde „Baiļu rutīna”. Tā ir horeogrāfes un dejotājas Janas Jacukas pirmā solo izrāde. Tajā jaunā horeogrāfe runā par sāpīgu tēmu – vardarbību. Veidot vispārinājumu, kopskatu uz problēmu un skatu no malas horeogrāfei palīdzējusi dramaturģijas konsultante Laura Stašāne. Viņasprāt, izrāde ienes svarīgu tēmu Latvijas skatuves mākslā, īpaši laikmetīgajā dejā, kurā nav pierasts runāt par sociālām tēmām.

Liela un sāpīga tēma, par kuru Jana Jacuka vēlas runāt ar skatītāju, ir daudz dziļāka par bailēm, ka šodiena var neizdoties. Turklāt laiks, kādā izrāde tapusi, ļāvis iet dziļumā, šis ir bijis vienīgais darbs pie kura horeogrāfe pēdējos mēnešus strādājusi.

Izrādes dramaturģijas konsultante Laura Stašāne atklāj, ka abu sadarbība sākusies 2019.gada vasarā, kad Kultūras akadēmijas Laikmetīgās dejas nodaļas absolventi veidoja īsformāta darbus.

Laikmetīgās dejas izrādes „Baiļu rutīna” pirmizrādes notiek16. un 17. jūnijā, nākamās izrādes 1. un 2.jūlijā Ģertrūdes ielas teātrī.