Jūrmalas muzejā Majoros atvērusies vizuāla „Dienasgrāmata” – tāds nosaukums dots pianista un gleznotāja Jāņa Maļecka izstādei, kur vienkopus savu vietu uz audekla raduši gan klasiski, gan abstrakti motīvi. Darbi lielākoties tapuši vasarās, atvaļinājuma laikā no docēšanas Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā.

Jāņa Maļecka glezniecība šķiet kā svaiga gaisa malks pieblīvētā un raibā mākslas skābekļa telpā. Ikdienišķos ziedu motīvos parādās klusināta, bet stabila poētika, abstraktos tēlojumos pārliecina tehniskā virtuozitāte, kura nepārsniedz vizuālās izteiksmes robežas tiktāl, lai netaptu par provocējošu ekspresiju. Zīmīgi ir sievietes un eņģeļa tēli. Samērīgums un, vienlaikus, pārliecība - tāds ir notonis mākslinieka „Dienasgrāmatai”, kas arī izstādes nosaukums.

"Motīvs palēnām iegūst, es pat neteiktu abstrakcijas nozīmi, bet kļūst vairāk simbolisks, kā zīme, kā kaut kas, no kura var risināt vai atšķetināt vai turpināt kaut kādu domu," par saviem darbiem stāsta Jānis Maļeckis. "Man šis stāvoklis šķiet pats interesantākais. Nevis tā reāli atainot redzamo vai absolūti abstrakti kaut ko darīt, kur nav vairs nekādas realitātes drusciņas, pie kā pieķerties."

"Man patīk, ka tas ir kaut kur pusceļā un skatītājs var to ceļa virzienu izvēlēties. Man arī patīk, ka motīvam ir nosacīti mazliet simboliska nozīme, Netieša, bet it kā," savu darbu raksturojumu turpina Maļeckis.

Jānis Maļeckis - Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesors,  Friderika Šopēna Mūzikas universitātes viesprofesors Varšavā; aktīvi koncertējošs pianists, kura otra lielā aizraušanās ir glezniecība. 

1994. gadā absolvējis Latvijas Mākslas akadēmiju, kur studējis Intas Celmiņas un Ivara Heinrihsona vadībā. Šo gadu laikā sarīkojis vairāk nekā desmit personālizstādes, kā arī piedalījies grupu izstādēs. Starp nozīmīgākajām – izstādes Latgales vēstniecībā "Gors", Agijas Sūnas galerijā, Gārsenes pilī, Kultūras pilī “Ziemeļblāzma”, Jelgavas kultūras namā, kā arī Valmieras Novadpētniecības muzejā. Īpaša sadarbība izveidojusies ar galeriju “Haudrechy” Beļģijā.

Jāņa Maļecka personālizstāde “Dienasgrāmata” Jūrmalas pilsētas muzejā Majoros skatāma līdz 29. martam.