No 30. novembra līdz 2020. gada 26. janvārim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenās ēkas 4. stāva izstāžu zālēs būs skatāma izstāde “... un plūsma... Jānis Murovskis... sietspiede...”.

Jānis Jējers un Jānis Murovskis. Laika plūdums un sietspiedes plūdums. Kultūras Rondo studijā ar savas izstādes ideju iepazīstina mākslinieks, kas savus darbus paraksta īsi – Muris, arī izstādē “... un plūsma... Jānis Murovskis... sietspiede...”.

“Stāvam vietā, kur tieši pirms simts gadiem Bermonta uzbrukuma laikā tika sašauts muzejs. Šeit bija caurums, tur lejā karājās Purvīša un Rozentāla glezna. Varbūt attēls no tā notikuma bija pirmais impulss. Aukstums pirs simts gadiem drapērijas, gleznas, kas tur mētājās,” stāstu par savu izstādi sāk mākslinieks Jānis Murovskis.

Izstādes izejas punkts ir maza fotogrāfija, kurā fiksēta Latvijas–Krievijas miera sarunu delegācijas sagaidīšana Zilupes stacijā 1920. gadā. Toreiz no Maskavas Latvijas delegācijas sastāvā atgriezās Jānis Jējers, Jāņa vectēvs, kas tika piekomandēts kā sevišķo uzdevumu virsnieks.

“Tālāk attīstot domu, nonācām pie vecātēva, kurš bija atgriezies Latvijā no visiem pasaules kara notikumiem un iestājies Latvijas armijā. Iznāca, ka 1920. gadā viņš tika piekomandēts Miera sarunām delegācijai, kas devās uz Maskavu,” turpina Murovskis.

Mākslinieks min, ka, izejot no fotogrāfijas, kurā redzams viņa vectēvs un kuru savulaik viņa mamma nodevusi Latvijas Nacionālam vēstures muzejam, būvē izstādi līdzīgi, kā savulaik valsti būvēja no nekā.

Jāņa Murovska izstāde “... un plūsma... Jānis Murovskis... sietspiede...” Latvijas Nacionālā mākslas muzejā būs aplūkojama līdz 2020. gada 26. janvārim.