Par jaunu tradīciju Latvijas kormūzikā - 1. Starptautisko Baltijas jūras koru konkursu Kultūras Rondo studijā izvaicājam diriģentu, konkursa idejas autoru Jāni Ozolu.  

Jānis Ozols stāsta, ka interese bijusi liela un dažu nācies pat atsijāt, bet šajā koru konkursā piedalīsies 11 kori no 8 pasaules valstīm. Telefonsarunā ideju uzteic arī jauniešu kora "Balsis" diriģents Ints Teterovskis, uzskatot, ka šādi varēs parādīt pasaulei Latvijas koru kultūru, piesaistīt plašu pasaules koru interesi.

Arī Jānis Ozols cer, ka ar laiku koru konkurss kļūs par prestižu un tam būs liela nākotne, jo kvalitātes prasībām jābūt ļoti augstām.

Koru konkursa žūriju apņēmies vadīt komponists Pēteris Vasks. Speciālu konkursa skaņdarbu komponējis Rihards Dubra trijos variantos: vīru, sievu un jauktajam korim.

1. Starptautiskā Baltijas jūras koru konkursa atklāšanas koncerts 23. septembrī Dubultu baznīcā, un tajā piedalīsies visi 11 kori. Nākamajā dienā divos koncertos Dzintaru koncertzālē tiks atlasīti pieci labākie, kas par lielo balvu cīnīsies 25. septembrī.