Kultūras rondo nedēļa: Jānis Šipkēvics par gaidāmo solo koncertu “Siltā gaismā”; kinoteātros sāk demonstrēt filmu “Mātes piens”, bet Nacionālajā muzejā atklāj jaunu ekspozīciju “Mūra nojaukšana. Latvijas māksla 1985–1991”.

"Man ļoti patīk teātris, manuprāt, teātris ir tāda maģiska, suģestējoša telpa, kurā laiks apstājas. Tur pilnīgi pazūd atskaite par to, kas notiek ārā uz ielas" atklāj Jānis Šipkevics par koncertvietas izvēli. "Nacionālais teātris ir tāda telpa, kuru tiku kārojis muzikāli iedzīvināt jau iepriekš. Man nav sanācis rakstīt Nacionālā teātra uzvedumiem. Tā kā Dailē un Jaunajā teātrī man pieredze bija, es gribēju, pirmkārt, mūziku, ko esmu rakstījis teātrim, ienest savā koncertā. Šī telpa šķita ļoti piemērota. Un nokļūt uz šīs ļoti būtiskās skatuves ar vairāk kamermūzikai un sirdsmūzikai veltītu programmu."

Koncertprogrammā “Siltā gaismā” Jānis Šipkēvics apvienojis dziesmas, kas, viņaprāt, atspoguļo mīlestības temperatūras plašo diapazonu – no Raiņa “Meitenes ar ledus acīm” līdz karstai kvēlei. Jaunā lasījumā stīgu kvarteta, klavieru un balsu salikumā izskanēs būtiskākās lappuses no Shipsea daiļrades – “Taviem ceļiem”, “Mežaparks”, kā arī jaunākā albuma “Apgaismo mani” dziesmas – “Tavi viļņi”, “Pie upes”, “Dunka” un “Siltā gaismā”. Programmā ietvertas arī skaistākās melodijas, ko savulaik radījis Imants Kalniņš, Keita Buša, Pīters Geibriels.

Koncerti notiks Nacionālajā teātrī 14. un 15. februārī.