Latvijas Kultūras akadēmijas jaunie horeogrāfi radījuši izrādi „Glitch”, rosinot uz pārdomām par  perfekcionismu un cilvēciskām bailēm no kļūdām.

Laikmetīgās dejas izrāde tapusi „Pēcdiploma programmas” ietvaros, kuras mērķis atbalstīt radošos studentus tūlīt pēc Kultūras akadēmijas beigšanas. Horeogrāfi Ramona Levane un Marģers Vanags  izrādi veidojuši kopā ar 12 dejotājiem, saviem kursabiedriem.

Laikmetīgās dejas izrāde  „Glitch” (latviski „kļūme”) ir jauno horeogrāfu Ramonas Levanes un Marģera Vanaga kopdarbs, viņi tāpat kā izrādes 12 dalībnieki vasarā absolvēja bakalaura studiju programmu „Laikmetīgās dejas māksla” Kultūras akadēmijā. Ar studiju procesu cieši saistīta arī izrādes „Glitch” ideja, skaidro Ramona.

Iedvesma laikmetīgās dejas izrādei radusies no abu autoru personīgās pieredzes un sajūtām, kas saistās ar perfekcionismu un vēlmi nekad nekļūdīties, turpina otrs horeogrāfs  Marģers.

Visi izrādes dejotāji gan puiši, gan meitenes ir nevainojami baltos tērpos un  pie polo krekliem nelielas zīmītes, uz kurām, kā noskaidroju, nekas nav rakstīts.

Izrādē skatītājs piedzīvo attīstību, kas notiek gan plānotai, gan neparedzētai nobīdei no šķietami loģiskā ceļa. Izrādē dejotāju ir daudz, brīžiem visi saplūst sinhronā vienotā rakstā, tad kādam atdaloties raksts mainās un mainās notikumu gaita.

Laikmetīgās dejas izrādes „Glitch” producente Patrīcija Kolāte īpaši uzsver to, kas  atvieglojis izrādes tapšanas procesu.

Dejotāji izrādes mēģinājumus sākuši septembrī, šoreiz iztikuši bez pieredzējušu kolēģu vai pedagogu konsultācijas, vien uzklausīti arī to kursabiedru viedokļi, kuri nepiedalās izrādē, kā skats no malas. Nobeigumā par perfekcionismu Ramonas,  Katrīnas un Marģera  piebilde:

Laikmetīgās dejas izrāde „Glitch” pirmizrādi piedzīvoja 14.un 15.janvārī, šonedēļ izrāde tiks rādīta vēl divas reizes - 19. un 20.janvārī Nacionālajā filmu skolā, Elijas ielā.