Jūrmalas pilsētas muzejā Majoros atklāta mākslinieces Neles Zirnītes jubilejas izstāde ar lakonisku un reizē personīgu nosaukumu - “Nele”. Tajā apskatāmi gan pilnīgi jauni, gan pēdējo 10 gadu laikā tapušie darbi.

Idejas un domas, kas mākslinieci nodarbināja pirms 30 gadiem, šodienas kontekstā savu aktualitāti iegūst no jauna, aicinot pārdomāt cilvēka un Dabas, Visuma un Dieva savstarpējo attiecību bezgalību.

Neles Zirnītes darbos variējas oforta, fotogravīras, akvatintas un monotipijas tehniskās iespējas, kā arī mākslinieces pašas izveidotā autortehnika “Neig”. Pēdējā gada laikā mākslniece pievērsusies arī glezniecībai, attīstot tēlus, kuri samanāmi iepriekš radītajos grafikas darbos.

Nele Zirnīte Latvijas mākslā ienāca 1984. gadā, kad no dzimtās Lietuvas pārcēlās dzīvot, mācīties un strādāt uz Latviju.  Absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas grafikas katedras oforta nodaļu Gunāra Kroļļa vadībā. Viņas darbi iekļauti ASV, Meksikas, Zviedrijas, Itālijas, Krievijas, Polijas un Lietuvas muzeju krājumos; saņemti vairāki starptautiski apbalvojumi konkursos un izstādēs.

Stilistiski mākslinieces darbi pieskaitāmi sirreālisma virzienam un šāda tēlainība joprojām ir saglabājusies mākslinieces daiļradē, atrodot arvien jaunus tematiskos lokus. Cilvēks un daba viņas redzējumā nav savstarpēji nodalīti fenomeni, tā ir pirmatnēja mijiedarbe; gredzens, kurš atveras un aizveras atkarībā no skatītāja dvēseles un prāta stāvokļa.

Aizplūst Neles Zirnītes piedāvātajā pasaulē, kurā vienlaikus ir tik daudz pazīstamā un svešā, Jūrmalas pilsētas muzejā Majoros iespējams līdz 5. janvārim.

Jāpiemin, ka Jūrmalas pilsētas muzejā apskatāmas vēl divas izstādes, kuras nupat atklātas, – mākslas kolekcionāra Mārtiņa Pormaņa 130. gadskārtai veltīta ekspozīcija, skatāmi dažādu savvaļas dzīvnieku un putnu, kā arī medību ainu attēlojumi grafikā un glezniecībā; un tēlnieka Genādija Stepanova personālizstāde “Nenoteiktības princips II”, kurā galvenais izmantotais materiāls ir alumīnijs.