Kā tapa pirmā pilnmetrāžas leļļu filma "Lielais Indriķis"? Atgādinām, ka dienas laikā var nofilmēt astoņas sekundes un "Animācijas brigādes" komanda pie filmas strādājusi divus gadus. Kultūras rondo studijā par Lielo Indriķi pārrunājam ar mākslinieku un producentu Māri Putniņu.

Šī gada februārī pirmizrādi piedzīvos jaunā filmu studijas "Animācijas brigāde" pilnmetrāžas leļļu animācijas filma "Lielais Indriķis". Filmas garums ir 75 minūtes, filmas tapšanā izveidotas aptuveni 150 jaunas lelles, un radošā komanda pie filmas veidošanas strādājusi vairāk nekā divus gadus.

Filmas sižets ir balstīts uz filmu studijas vadītāja Māra Putniņa grāmatu "Mežonīgie Pīrāgi un Lielais Indriķis", kuras pamatā ir stāsts par patriotismu un mīlestību pret savu dzimteni. "Lielais Indriķis" ir pirmā "Animācijas brigādes" pilnmetrāžas filma.

Filmas "Lielais Indriķis" producents un mākslinieks ir Māris Putniņš, režisors – Jānis Cimmermanis, operators un montāžists – Ēvalds Lācis, skaņu operators – Anrijs Krenbergs, datorgrafikas un vizuālo efektu mākslinieks – Andris Gailītis, video inženieris – Andris Zemītis.