Kaķu fluīdi, Aspazija un lielizmēra eļļas darbi - Kultūras Rondo iepazīstam Sigitas Daugules līdz šim vērienīgāko izstādi “Glezniecība” mākslas stacijā "Dubulti". Applūdis šķūnītis, žurku inde, putni, nejauši uzraksti uz māju sienām, kāda sen lasīta grāmata – Sigitai Daugulei tas viss radošam impulsam.

Mākslas stacijā "Dubulti" tiekames ar Sigitu Dauguli un izstādes kuratori Ingu Šteimani.

Izstādē māksliniece eksponē lielizmēra eļļas darbus, kuru saturs līdzinās šifrētai dienasgrāmatai, kā arī tematisku ciklu, kas radies no kaķu fluīdiem un sarunājas ar Aspaziju, kuras muzejs ir rokas stiepiena attālumā no Mākslas stacijas "Dubulti".

Māksliniece atklāj, ka visi darbi radīti konkrēti šai izstāžu telpai un izstādei. Darbs ritējis vairāk nekā gadu, kopš 2019.gada augusta.

Sigitas Daugules eksperimentālo eļļas glezniecības tehniku uz audekla veido krāsu un laku daudzkārtēja uzlikšana un noņemšana. Gleznās ir desmitiem slāņu un simtiem liecību par bijušo. Daugules tehnikai piemīt antīka noslēpumainība, izturība un monumentalitāte. Jaunais tematiskais "kaķu cikls" paplašina tehnisko arsenālu ar koka pamatnēm un biezi klātu akrila pastu, kurā tiek veidots zīmējums ar otas galu.

"Tas, ko Sigita savā nosacīti jaunajā vecumā dara ar glezniecību, skaisti sasienas ar glezniecības klasiskām izpausmēm," atzīst Inga Šteimane.

Raksturojot mākslinieces darbus, viņa mina, ka izstāde atgādina Pepijas Garzeķes un Marijas Kallasas kopdarbu.

"Tur ir burvīgi savienota anekdote, brīvības sajūta un milzīga drāma, kas izpaužas šo glezniecisko masu abstraktā savstarpējā kustībā. Tā būtu Marijas Kallasas daļa. Bet tā jautrība un nezin kur radies, un arī klausoties, kā mākslinieks apraksta impulsus un materiālus, envari īsti pateikt, ka tas viss, kas ir tur tajā darbā. Tur ir vēl dažādas lietas konteksti un simbolisms, kas rodas no metafiziskā līmeņa," raksturo Inga Šteimane.

Sigitas Daugules izstāde "Glezniecība" aplūkojama līdz 2021.gada 31. janvārim.