Kopā ar režisoru Kārli Lesiņu un aktrisi Alisi Danovsku pārrunāsim viņu jaunāko filmu "Izmisums", kuras publiskā pirmizrāde gaidāma 9.janvārī Rīgā, kinoteātrī "Splendid Palace". Īpašais seanss - tikšanās ar radošo grupu - 14.janvārī.

"Filma ir par to, kā samierināties ar tuva cilvēka zaudējumu un tad dzīvot tālāk. Kā atrast motivāciju, kā aizpildīt to tukšumu, kas izveidojies, tā, lai tas neietekmētu tavu dzīves kvalitāti," stāsta Kārlis Lesiņš.

Gata dzīvi ir piemeklējusi melnā strīpa – atlaiž no darba, pamet draudzene, sākas veselības problēmas. Lai tiktu ar visu galā, viņš ir spiests doties uz savu bērnības mājokli – lauku māju. Mazajā ciematā viņš satiek skaisto Miju un kultveidīgo kopienu, kuru vada valdzinošā šamane. Šī atgriešanās pārtop par mistikas apvītu psihiatrijas seansu, pār kuru Gatis sāk zaudēt kontroli. Iedomas un realitāte sāk savīties spraigu notikumu virknē, no kuras atpakaļceļa vairs nav...

Režisors piekrīt, ka zināmā mērā kino ir psihoterapija, jo mākslu viņš sev definējis kā psihoterapijas veidu, jo visas līdz šim kino atspoguļotās tēmas bijušas ļoti personīgas.

“Kino piedāvā brīnišķīgo iespēju vēlreiz to pārdzīvot. Es viņas skatos vēl un vēl, jo redzu sevi no malas, to situāciju no malas, tas man palīdz vēl labāk saprast, ko esmu darījis pareizi un nepareizi, ko varu uzlabot," atzīst Lesiņš.

Ierakstā uzklausām arī galvenās lomas atveidotāju aktieri Kārli Zāli.